Seferihisar’da tarım, iyi tarım

Anasayfa / Haberler / Seferihisar’da tarım, iyi tarım

Seferihisar’da tarım, iyi tarım
Seferihisar’da tarım, iyi tarım

Seferihisar Belediyesi desteğiyle başlatılan İyi Tarım Uygulamalarında 39 üreticiye sertifika verildi.Uygun üretim tekniklerinin uygulanması, insan sağlığı ve ekolojik yapının korunması amacıyla Seferihisar Belediyesi’nin desteği ve teşvikiyle, Seferihisar Kalkınma Kooperatifi’nin  (SEFEKO) çatısı altında başlatılan İyi Tarım Uygulamalarında, yapılan denetlemeleri geçen 39 üretici İyi Tarım Uygulamaları Sertifikasını almaya hak kazandı.

 

Seferihisar ve köylerinde yaşayan çiftçilere sertifikaları Belediye Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törenle Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından verildi.

 

Törende konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Bugün dünyada ürün kalitesini arttıramıyorsanız, tarımda yok oluyorsunuz. Var olmak için de kaliteyi arttıracak çareler bulmak zorundasınız. Bunlar da iyi tarım uygulamaları, organik tarım başlıkları altın da toplanıyor. Bugün bizim bu yolculuğumuz 39 üreticiyle devam ediyor ama kaçınılmaz olarak büyüyeceğiz, çoğalacağız. Aksi takdirde ne yurt içinde ne yurt dışında rekabet gücümüz olmayacak ve ne yetiştirirsek yetiştirelim emeğimizin karşılığını alamayacağız. Sizler bu işin öncülerisiniz, işin bilincine daha önce vardınız. Hepinizi tek tek tebrik ediyorum. Bu yolculukta size öncülük eden SEFEKO’ya ve yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Soyer tarafından 39 üreticiye teker teker sertifikaları dağıtıldı.

 

{gallery}iyi-tarim{/gallery}