Seferihisar’da temizlik hizmeti tam zamanında!

Anasayfa / Haberler / Seferihisar’da temizlik hizmeti tam zamanında!

Seferihisar’da temizlik hizmeti tam zamanında!

Bilgi teknolojilerinden her alanda faydalanan ve geçtiğimiz günlerde TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı'nın eTürkiye (eTR) ödülünü alarak bilişim alanında ulusal başarıya imza atan Seferihisar Belediyesi yine bir ilkle hizmet kalitesini arttıracak bir çalışmayı başlatıyor.

Geliştirilen  "Temizlik Araçları Takip Sistemi"yle, temizlik araçlarının güzergâhları, çöp konteynırlarına ulaştıkları saat gibi bilgiler resmi web sitesi ve led ekran üzerinden günlük olarak vatandaşların bilgisine sunuluyor. Yaklaşık bir aydan beri yapılan çalışmayla, Seferihisar'daki tüm konteynırlar numaralandırılarak, sayısal haritaya koordinatları girildi.

Geliştirilen sistemle temizlik aracı konteynırın yanına geldiğinde giriş ve çıkış saati kayıt altına alınarak merkeze aktarılıyor. Gün sonunda temizlik araçlarının uğradığı bölgeler Seferihisar Belediyesi resmi web sitesinde yayınlanıyor.  İlan edilen bilgilerle çalışma planıyla ilgili şeffaflık ve verimlilik sağlanıyor. Vatandaşın, sunulan hizmeti takibi mümkün hale getiriliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Web sitemiz ve led ekranlarımız vatandaşımızla aramızdaki köprülerden biri. Daha önce de bütçe gelir ve giderlerimizi  led ekranlardan vatandaşımızın bilgisine sunmuştuk.  Temizlik araçlarımızın güzergahları ve geçiş saatlerini de vatandaşlarımız web sitemiz ve led ekranlardan takip edebilecek. Teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanmaya devam edeceğiz" dedi.

{gallery}1194{/gallery}