Seferihisar Gönüllü Takımı Kuruldu

Anasayfa / Haberler / Seferihisar Gönüllü Takımı Kuruldu

Seferihisar Gönüllü Takımı Kuruldu

Sakin Şehir Seferihisar için gönüllü olmak isteyenler her geçen gün hızla artarken gönüllü çalışmaların düzenli olmasını amaçlayan Seferihisar Belediyesi "Seferihisar Gönüllü Takımı" kurulmasını sağlayarak gençlerin önderliğinde ve herkesi kapsayan bir gönüllü çalışma grubunun yaşama geçmesini sağladı.

Gönüllü çalışmalara büyük önem veren Seferihisar Belediyesi gönüllü çalışma kampı düzenledi. Gönüllü çalışmaların Belediye içinde bir düzene kavuşması için projeler geliştiren ve yönerge üzerinde çalışan gönüllüler, merkezi Ankara'da bulunan Üniversite Toplum Derneği'nin desteğiyle keyifli ve üretken bir kamp geçirdi.

Haziran ayında düzenlenen Cittaslow Genel Kurulunda 50'nin üzerinde ülkeden gelen konuklarla da birebir ilgilenen gönüllüler, Seferihisar'ın tüm projelerine katkıda bulunmak için çekirdek ekip oluşturdu. Görev paylaşımı yapan gönüllüler, zaman kumbarası olarak bilinen ve tüm Türkiye'ye yayılan "Zumbara"nın İzmir topluluğu ziyaret etti. Ziyaretçi grubun içinde permakültür araştırmalarıyla da ilgilenen kişiler vardı. Başkan Tunç Soyer'in de katıldığı etkinlikte gönüllü çalışmaların önemi ve kentli olmanın gereği vurgusu yapıldı.

Çalışmaları yerinde takip eden Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Gönüllülük her şeyden  değerlidir. Vatandaşların yaşadıkları topluma yararlı olmak için gönüllü olmaları büyük bir adımdır. sizlere baktığımda yüreklerinizdeki yüce duyguyu, gözlerinizdeki ışıltıyı hissediyorum. Seferihisar’da yaptığınız çalışmaların tüm ilçemize yayılması için kolaylaştırıcı olarak ne gerekirse bizde belediye olarak yapmaya hazırız” dedi.

 

Gönüllüler, bundan böyle Seferihisar Belediyesi’nin yaptığı tüm etkinliklerde görev alacak.

 

{gallery}haber-gonullu-2013-09-19{/gallery}