Seferihisar Habitat III Yolunda

Anasayfa / Haberler / Seferihisar Habitat III Yolunda

Seferihisar Habitat III Yolunda
Seferihisar Habitat III Yolunda

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, UCLG-MEWA Dünya Yerel Yönetimler Birliği Ortadoğu Bölümü’nün 30-31 Mayıs’ta İstanbul Büyükşehir Belediyesi evsahipliğinde düzenlediği Paris Anlaşması Sonrası ve Habitat III Yolunda Yerel Yönetimler konulu toplantının açılış konuşmasını yaptı.

UCLG MEWA Çevre Komitesi toplantısına, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, UCLG üyesi Belediye Başkanları, devlet görevlileri, özel sektör temsilcileri ve akademisyenler katıldı.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Çevre Komitesi Eşbaşkanı görevini yürüttüğü derneğin açılış konuşmasında çevre korumada yerel idarelerin rolüne değindi: “ İklim değişikliği, yoksulluk gibi global sorunlara mutlaka yerel çözümler üretilmesi gerektiğine inanıyoruz. Özetle, yerel çözümler, ancak ve ancak doğayla uyumlu, insanların hem karar alma hem de uygulama süreçlerine katıldığı bir yol haritası izlenerek başarılı olabilecektir. Unutmayalım, hayat yerelde akar, ancak yerelde insanların dertlerine gerçek çözümler bulunur ve insanlık bunu idrak ettikçe geleceğin dünyası daha çok yerelleşecek ve yerel daha çok iş düşecek.“

Başkan Soyer öğleden sonraki oturumda ayrıca “Kırsaldaki nüfusun korunarak kentlerin tarımla ilişkisinin güçlendirilmesi” konulu bir konuşma yaptı.