Seferihisar’ın Mutlu Yuvasına ”Dev” Destek
Seferihisar Belediyesi tarafından yapımına başlanan, vatandaşların destekleriyle tamamlanan sokak hayvanları yuvasına bir büyük yardım daha gerçekleşti.  Mama kampanyası başlatan Dev Ajans ve kampanyaya katılan gönüllüler, topladıkları yaklaşık 2 ton mama ve makarnayı,  mutlu yuvaya gelerek Belediye Başkanı Tunç Soyer ve belediye görevlilerine teslim etti.
Yaklaşık 20 dönüm arazi üzerine konuşlandırılan, sert mizaçlı köpekler, yavrular ve hastalar için de ayrılmış özel ayrı alanları olan, yaralı ve cerrahi sağaltıma muhtaç hayvanlar için bir de hastanenin bulunduğu Seferihisar İsmet Sungurbey Sokak Hayvanları Evi, Türkiye’deki en geniş kapsamlı sokak hayvanları yuvalarının başında gösteriliyor. Yaklaşık 1 milyon liraya mal olan yuvanın yapımına Seferihisar Belediyesi tarafından başlanmış, ardından Türkiye’nin Megastarı Tarkan tarafından başlatılan kampanyayla birlikte vatandaşların bağışlarıyla tamamlanmıştı.
Dev Ajans Bütünleşik Pazarlama İletişimi firması tarafından geçtiğimiz aralık ayında Facebook üzerinden başlatılan kampanya büyük ilgi gördü. 500’ün üzerinde kişinin katılımıyla gerçekleşen kampanyaya katılan sivil toplum örgütleri, üniversiteler, liseler ve yardımsever vatandaşlar tarafından yaklaşık 2 ton mama ve makarna toplandı. Toplanan yardımlar sokak hayvanları yuvasında düzenlenen programla teslim edildi. Programa Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Seferihisar Doğa ve Sokak Hayvanları Dostları Derneği (SEHAYDER) Başkanı Fevziye Özkan, Dev Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Gölbey ve bağışçılar katıldı.
BU YARDIM VİCDANLARIN GÖSTERGESİ
Kampanyaya destek veren tüm destekçilere teşekkür eden Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Biz bu işe başlamadan önce Seferihisar’da berbat bir barınak vardı. Bizim için utanç kaynağıydı. Bizde yeni bir yuva yapmaya karar verdik. Tabi ki Seferihisar Belediyesi’nin böyle bir yuvayı yapmaya terk başına gücü yetmezdi. Megastarımız Tarkan’ın büyük desteğiyle bir kampanya başlattık. Buradan Tarkan’a da bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Onun da bu yuvada emeği, katkısı çok büyüktür. Yaşadığımız günler maalesef ki insanların vicdanlarının köreldiği günler. Bu çağda insanlar, çocuklar ölüyor, öldürülüyor ama vicdanlar buna dur demiyor. Bugün burada yaptığımız iş sizlerdeki vicdanının göstergesi. Buradaki hayvanlar için taşın altına elinizi koyup yardım ediyorsunuz. Ve burada çocukları görmek büyük bir mutluluk. Çünkü hayvanlarla birlikte büyüyen çocuklar daha vicdanlı, daha ruh sağlığı yerinde bireyler olarak yetişiyorlar” dedi.
SÜRDÜRÜLEBİLİLİRLİK ÇOK ÖNEMLİ
Bu işin sürdürülebilirliğinin çok önemli olduğunun altını çizen Başkan Soyer; “Bizim Seferihisar Belediyesi olarak bütçemiz çok dar. Bugün gelen yaklaşık iki ton mama yaklaşık 10 gün  yetecek. Biz Seferihisar Belediyesi olarak yapabileceğimizin üstünde desteği vermeye çalışıyoruz ama bu kampanyaları sürdürmemiz gerekiyor. Hepinize verdiğiniz destek için çok teşekkür ediyorum” dedi.
Dev Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Gölbey düzenledikleri kampanyaya 500’ün üzerinde kişinin katılımıyla gerçekleştiğini söyledi. Gölbey; “Bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdik. Burası çok güzel bir barınak. Türkiye’ye örnek olması gereken bir barınak. Burada gönüllülüğümüzün devam etmesi gerek. Çünkü Seferihisar Belediyesi’nin böyle güzel bir iş yaparken, bu dostları burada beslemek ve bakmak için verdiği mücadeleyi, sırtındaki yükü de düşünmek gerek. Sosyal medya üzerinden kampanyamızı devam ettireceğiz. Bir de bu dostların sahiplenilmesi için bir şeyler yapmaya çalışacağız. Burada pet-shop’lardan alınıp 3 ay sonra sokağa atılmış bir sürü çok değerli can görüyoruz. Desteklerimizi sürdüreceğiz” dedi.
Konuşmaların ardından toplanan yaklaşık 2 ton mama ve makarna, yuva yetkililerine teslim edildi.