SEFERİHİSAR ITB BERLİN FUARINDA

Anasayfa / Haberler / SEFERİHİSAR ITB BERLİN FUARINDA

SEFERİHİSAR ITB BERLİN FUARINDA
SEFERİHİSAR ITB BERLİN FUARINDA

Dünyanın en büyük turizm etkinliği olarak görülen Uluslararası ITB Berlin Turizm Fuarı 10 – 14 Mart 2010 tarihleri arasında dünyanın dört bir tarafından gelen binlerce kişinin katılımı ile Almanya’da gerçekleşti. Türkiye’den yaklaşık yüz firma ve belediyenin katıldığı organizasyonda Seferihisar Belediyesi de yerini aldı. Fuar süresince, Seferihisar ilçesinin turizmden daha fazla pay almasına katkı sağlamak amacı ile Seferihisar’ın ve Cittaslow projesinin tanıtımı yapıldı. Seferihisar standını Kültür-Turizm Bakanı Ertuğrul Günay da ziyaret ederken, Türkiye’nin ilk Cittaslow Kenti Seferihisar’ın standına katılımcılar büyük ilgi gösterdi.
“Türkiye Büyülüyor” sloganı altında, Troya Dans Gösterisi, Şeren ve Serenatlar Topluluğu”nun müzik dinletisi, Antakya Medeniyetler Korosu, Sivas Divriği Ulu Camii giriş kapısı ve İstanbul Kapalıçarşı’nın modelleri, promosyon etkinlikleri ve konferanslar gibi bir dizi etkinlikle fuara katılan ve bu yıl fuarın partner ülkesi olan Türkiye’nin bu çalışmaları ile turizm sektörü temsilcilerinin büyük beğenisini topladığı bildirildi.
Fuarda temsil edilen 100 Türk kuruluştan birisi olan Seferihisar Belediyesi, Seferihisar Belediye Başkan Yardımcısı Nilgün Durmazer ve Strateji Geliştirme Müdürlüğü personeli Başak Tüzün tarafından temsil edildi.  Dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılar ve Almanya’da yaşayan Türkler Seferihisar standına yoğun ilgi gösterdi. Fuarın ilçemiz adına oldukça verimli geçtiğini belirten Seferihisar Belediyesi Başkan Yardımcısı Nilgün Durmazer; “Son bir yılda Seferihisar’da yaşanan gelişmelerin ilçenin adını tüm dünyaya duyurduğunu burada çok net bir şekilde gördük. Bu yıl ve önümüzdeki yıllarda Seferihisar’ın büyük bir turizm patlaması yapacağına inanıyorum. İzmir standında birlikte olduğumuz İzmir Vali Yardımcısı Haluk Tunçsu ilçemizin tanıtımını geniş kitlelere ulaştırmamız için verdiği destekten ötürü teşekkür ederiz.” dedi.,