SEFERİHİSAR KADIN DANIŞMA MERKEZİ AÇILDI

Anasayfa / Haberler / SEFERİHİSAR KADIN DANIŞMA MERKEZİ AÇILDI

SEFERİHİSAR KADIN DANIŞMA MERKEZİ AÇILDI
SEFERİHİSAR KADIN DANIŞMA MERKEZİ AÇILDI

Çağdaş, demokratik ve  ilkeli bir toplum için Kadınların güçlendirilmeleri , etkinlik alanlarının genişletilmesi, eğitim, sağlık, itihdam , siyaset ve hukuk alanlarında eşit fırsat ve olanaklardan yararlanmak amacıyla kurulan Seferihisar Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, Köy Pazarı Binası’nda açıldı.

 

Seferihisar Kaymakamı Şakir Erden ve Belediye Başkanı Tunç Soyer’in katılımıyla açılan Danışma Merkezi’nde Aile içinde fiziksel, cinsel, psikoloji ve ekonomik şiddete uğrayan kadınların sorunlarını , yalnızlık ve çaresizliklerini yanıtlamak için Psikolojik destek sunulacak.  Kadınlara kendi aldıkları kararlarının hızlı bir biçimde çözüm araçlarına ulaştırmak, buna katkıda bulunmak, özgüven geliştirmek hukuksal problemler konusunda danışmanlık yapmak Danışma merkezinin öncelikli çalışmaları olacak.

 

Ayrıca Danışma Merkezi’nde 2. el eşyalarının toplandığı ve dağıtıldığı bir bölüm yer alıyor.  Talep eden kadınlarımızın psikolijik danışmanlık aldığı sırada aynı odada bulunmamaları için çocuklarının kullanacağı oyun alanı , görüşme, dinlenme ve eğitim salonu bulunmakta.

 

Seferihisar Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi Köy Pazarı Binası üçüncü katında hizmete başladı.