Seferihisar Kuran Kursu Binası Açıldı

Anasayfa / Haberler / Seferihisar Kuran Kursu Binası Açıldı

Seferihisar Kuran Kursu Binası Açıldı
Seferihisar Kuran Kursu Binası Açıldı

Seferihisar Müftülüğü tarafından yapılan Seferihisar Kur’an kursu binası açıldı. Açılışta konuşan ilçe Müftüsü Şükrü Demirel, binaya destek veren ilçe halkına Kaymakam Şakir Erden‘e, camilere ve kuran kursu binasına klima tente yapan Belediye Başkanı Tunç Soyer’e teşekkür etti.  

   
Seferihisar Kur’an kursu binası Turabiye Mahallesi pazaryeri mevkiinde açılan elli kişilik konaklama ve 75 kişinin aynı anda ders görme kapasitesine sahip.    
 
Kuran kursu binasının açılışına Seferihisar Kaymakamı Şakir Erden, Seferihisar Belediye Başkan Yardımcısı Osman Kocaman, İl Müftü Vekili İlyas Öztürk, Seferihisar İlçe Müftüsü Şükrü Demirel,  Bodrum İlçe Müftüsü Emin Arık, Daire amirleri, Müftülük personeli, Kur'an Kursu öğreticileri ve vatandaşlar katıldı.

Kur'an Kursunun yapılmasında masrafları karşılayan Seferihisarlı hayırseverlere Müftü Şakir Erden bizzat teşekkür ederek emekleri için plaket verdi.  İzmir Hisar Cami Emekli imamı Kasım Akyol tarafından Kuran-ı kerim okunarak başlanan açılışta, Seferihisar İlçe Müftüsü Şükrü Demirel, Kur'an’ın önemi, Kur'an Kurslarının toplumumuzdaki yeri, Kur'an Kurslarının toplumumuza faydaları konusunda ve Kuran kursu binasının yapımında destek veren hayırseverlerin adlarını söyleyerek “ İlçemizde Kuran kursu hizmetlerimize artık başladık, bir eksikliği giderdik, biz inandık ki Kuran oldukça millet yükselir. Bu nedenle bu eksikliği gidermek için faaliyetlere başladık, en büyük idealimiz çocuklarımıza Kuran-ı Kerim’i öğretmekti. Binamızın yapımında küçük büyük herkesin payı var, Sayın Kaymakamımıza bu fikri söylediğimde hocam bitireceksiniz başlayın diyerek hem destek vermiş hem bizi motive etmiştir. Hep yanımızda olan Kaymakamımıza teşekkür ederim. Yine hizmet olarak Kuran kursumuza iki adet klimayı taktıran ve üç adet klimayı da taktırılması için söz veren ama işlerinin yoğunluğu sebebi ile aramızda bulunmayan Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Yapımı iki yıl süren Kuran kursu binamızın maliyeti 575 bin liraya oldu. Allah nasip ederse bugün hizmete açıyoruz biz bu hale getirdik ve size emanet ediyoruz “ dedi.  

 

Seferihisar Kaymakamı Şakir Erden de emeği geçen herkese teşekkür edip, yakında yeni görev yeri Balıkesir Susurluk İlçesi olacak olan İlçe Müftüsü Şükrü Demirel’e en büyük emek sahibi olduğu için teşekkür ederek yeni görev yerinde başarılar ve hayırlar diledi.
Açılış Kuran kursu binasının gezilmesi ve ikramlar ile sona erdi.  

 

{gallery}kuran-kursu:::0:0{/gallery}