Seferihisar’da binlerce kişi yürüdü

Anasayfa / Haberler / Seferihisar’da binlerce kişi yürüdü

Seferihisar’da binlerce kişi yürüdü

Seferihisar’da binlerce kişi Başkan Tunç Soyer’le birlikte yürüdü. Bir ucu çarşıda diğer ucu Turabiye Mahallesi’nde olan coşkulu kalabalık, Ata’sına, Cumhuriyetine olan bağlığını hep bir ağızdan haykırdı. Seferihisar tarihinin en kalabalık yürüyüşü kimine göre on bine yakın, kimine göre on bin kişinin üzerindeydi. Ama gerçek olan şu ki; “Seferihisar Seferihisar olalı böyle kalabalık görmedi”

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 99.yıldönümü Seferihisar Belediyesi’nin düzenlediği yürüyüşle kutlandı. Kapalı Pazaryeri’nden başlayan yürüyüş Atatürk Caddesi’nden devam ederek, Çolak İbrahim Bey ve Turabiye Mahalleleri’ni dolaşarak Cumhuriyet Meydanı eski Belediye Binası önünde tamamlandı. Muhteşem kalabalığa mahallelerde vatandaşlar ellerinde salladıkları bayraklarla eşlik etti.

Cumhuriyet Meydanı’nda yürüyüşün finalini Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer yaptı. Soyer yaptığı konuşmasında; “Öncelikle bu akşam bu yürüyüşe katılan, katılamayıp evlerinden, balkonlarından destek veren tüm Seferihisarlılara şükranlarımı sunuyorum. Sevgili dostlar, Mustafa Kemal ben size taarruz etmeyi değil, ölmeyi emrediyorum dedi. Ve onlar öldüler. Hiç tereddüt ölmeden ölümü kucakladılar. Biz bugün burada özgür, barış içerisinde yaşayabilelim diye. Bugün Atamıza hakaret ediyorlar, onu unutturmaya çalışıyorlar ama o bizim tam yüreğimizde. Bugün bizim bu vatana sahip çıkmamız onlara namus borcumuzdur” dedi.

{gallery}1232{/gallery}