Seferihisar turuncu bayramı coşkuyla kutladı

Anasayfa / Haberler / Seferihisar turuncu bayramı coşkuyla kutladı

Seferihisar turuncu bayramı coşkuyla kutladı
Seferihisar turuncu bayramı coşkuyla kutladı

Seferihisar, 23, Mandalina Şenliği’ne ev sahipliği yaptı. Binlerce kişinin katıldığı şenlik, muhteşem etkinliklere sahne oldu. Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’in ev sahipliği yaptığı şenliğe Ömür Gedik, Bülent Şakrak, Önder Açıkbaş, Alper Baytekin ve Hakan Bilgin gibi ünlü isimler katıldı. Ünlüler Başkan Yetişkin ile birlikte LÖSEV için mandalina topladı.

 

Geleneksel Seferihisar Mandalina Şenliği’nin 23’üncüsü, bu yıl da yine coşkuyla kutlandı. Binlerce vatandaşın katımıyla gerçekleştirilen ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’in katıldığı kortej yürüyüşüyle başlayan şenlik, renkli görüntülere sahne oldu. Seferihisar Kapalı Pazar Yeri’nde dans ve gösterilerin yanı sıra, kral ve kraliçe yarışması, en iyi hediyelik eşya yarışması, en iyi mandalinalı yemek ve mandalinalı tatlı yarışmalarının ödül töreni düzenlendi. Şenlikte Mandalina Kraliçesi Gamze ARGIN Mandalina Kralı İbrahim Efe ÖZFIRAT seçildi. Seferihisar Belediyesi Spor Okulu öğrencilerinin jimnastik gösterisi de izleyenleri büyüledi. Şenlikte ayrıca ünlü müzik grubu Zakkum ve Devrim Seyrek de, vatandaşlara unutulmaz bir konser verdi.

 

ÜNLÜLER LÖSEV İÇIN MANDALİNA TOPLADI

 

Şenliğe çok sayıda ünlü de katıldı. Ömür Gedik Bülent Şakrak, Önder Açıkbaş, Alper Baytekin ve Hakan Bilgin, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ile birlikte 2018 yılından bu yana Seferihisar’da bulunan Lösev’in mandalina bahçesinden mandalina toplayıp, Lösev’in bilgilendirme seminerine katıldılar. Toplanan mandalinalar, şenlik alanında bulunan Lösev’in LSV dükkan standından satışa sunuldu.

 

“TOPRAĞI KORUMAK VATANI KORUMAKTIR”

 

Mandalinayı turuncu mucize olarak nitelendiren Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, “23. kez bir araya geldik. Seferihisar’ı yine turuncuya boyadık. Mandalina Şenliği ile verimli topraklarımıza sahip çıkmayı, üretmeyi, ülkemizin geleceği için tarımdan vazgeçmeyişimizi kutluyoruz. Bir araya geldiğimizde birbirimize güç ve neşe verişimizi kutluyoruz” diye konuştu.

 

Cumhuriyetin 100. yılına yakışır bir kutlama yaptıklarını belirten Yetişkin, “Bu yıl, Mustafa Kemal Atatürk’ün mirası cumhuriyetimizin 100. yaşını kutluyoruz. Kim ne derse desin, 100 yıl boyunca şanla şerefle yürüdük cumhuriyetin yolunu.

Toprağı korumak vatanı korumaktır. İşte bu yüzden attığınız her çapa, diktiğiniz her fidan cumhuriyetin yüzlerce yıl yaşaması demektir. 5 yıldır Seferihisar Belediyesi olarak betona değil toprağa değer vermek, Atatürk’ün bize bıraktığı mirası en güzel şekilde yaşatmak demektir diyoruz. Bundan sonra da aynı şekilde yürümeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Fotoğraf Galerisi