Seferihisar ve Arsuz “kardeş kent” oluyor!

Anasayfa / Haberler / Seferihisar ve Arsuz “kardeş kent” oluyor!

Seferihisar ve Arsuz “kardeş kent” oluyor!
Seferihisar ve Arsuz  “kardeş kent” oluyor!

Seferihisar Belediyesi ile Arsuz Belediyesi kardeş şehir sürecini başlattı.

Hatay iline bağlı Arsuz ilçesi ev sahipliğinde gerçekleşen Arsuz Akıllı Şehirler Zirvesi’nde Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetİşkin ve Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven iki kentin kardeş şehir olması yönündeki süreci başlattıklarını açıkladı.

Arsuz Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda, İzmir Seferihisar Belediyesi ile kardeş şehir olmak için meclise sunulan gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

“Seferihisar Belediyesi’nden öğreneceğimiz, ortak yapacağımız çok şey var”

Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven “Seferihisar, biliyorsunuz bir çok konuda, özellikle kadınların, dezavantajlı kesimin hem ekonomiye hem meslek edinmeleri yönünde Türkiye´de öncü şehirlerden bir tanesidir. Bu konuda deneyimliler. uygulamada ileriler. Bizim hedeflerimizden biri de bu yönde. Bizim Seferihisar Belediyesi´nden öğreneceğimiz, ortak yapacağımız çok şey var. O nedenle biz başkanlar olarak aramızda kardeş şehir olma kararı aldık. Bu müjdeyi size burada vermek istedik” dedi.

Başkan Yetişkin “Başlattığımız bu süreçten iki kentinde en verimli şekilde yararlanabilmesi umuduyla çıktığımız bu yolda gerçekleştireceğimiz çok kıymetli projeler var, umarım hepimize hayırlı olur” ifadelerinde bulundu.