Seferihisar’da 19 Mayıs coşkusu

Anasayfa / Haberler / Seferihisar’da 19 Mayıs coşkusu

Seferihisar’da 19 Mayıs coşkusu
Seferihisar’da 19 Mayıs coşkusu

Başkan Yetişkin:
“Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır”

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı ve Milli Mücadele’nin başladığı 19 Mayıs, 104. yılında tüm yurtta olduğu gibi Seferihisar’da da coşkuyla kutlandı.

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin “Atatürk ve Türk Milleti, Kurtuluş Savaşı ile bizi karanlığa, sömürüye, zorbalığa sürüklemek isteyenlere karşı çağdaş, demokratik ve bağımsız bir Türkiye’nin mücadelesini vermiştir. Mustafa Kemal, işte bu yüzden 19 Mayıs’ta ’Bütün ümidim gençlerdedir’ diyerek, gencecik ülkemizi fikirlerine çok değer verdiği gençlere emanet etmiştir” dedi.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan 19 Mayıs programı, İzzet Gül Stadyumu’nda devam etti. İlçe Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş, Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Seferihisar Gençlik ve Spor Müdürü Arzu Yıldırım’ın halkın ve öğrencilerin bayramını kutlamasıyla başlayan program, ilçede düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verilerken, program tören geçişiyle devam etti.

“İLELEBET YAŞAYACAK”

Başkan Yetişkin gençlere, “Türkiye Cumhuriyetimiz artık 100 yaşında bir çınar. Atatürk’ün ilkelerini, cumhuriyetimizin değerlerini her zaman hatırlayın ve hatırlatın. Biliyorum yükünüz ağır, ama geleceğiniz için, geleceğimiz için sizlere ihtiyacımız var. Türkiye Cumhuriyeti sizin gençliğiniz ve cesaretinizle ilelebet yaşayacaktır” diyerek seslendi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu, Seferihisar Çarşı Merkezi’nde DJ Müslüm Ergün’ün performansı ile doruğa çıktı.