SEFERİHİSAR’DA 19 MAYIS COŞKUSU

Anasayfa / Haberler / SEFERİHİSAR’DA 19 MAYIS COŞKUSU

SEFERİHİSAR’DA 19 MAYIS COŞKUSU
SEFERİHİSAR’DA 19 MAYIS COŞKUSU
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Seferihisar İzzet Gül Stadyumu’nda düzenlenen programla kutlandı.
 
Ulu Öder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı ve Milli Mücadele’nin başladığı 19 Mayıs, 91. yılında tüm yurtta olduğu gibi Seferihisar’da da coşkuyla kutlandı. Sabah 09.00’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan program, İzzet Gül Stadyumu’nda düzenlenen programla devam etti.
 
Seferihisar Asil Nadir Lisesi tarafından hazırlanan programda, ilçedeki tüm liseler, Askeri Birlik ve Belediye Jimnastik Takımı katıldı.
 
İlçe Kaymakamı Şakir Erden, Garnizon Komutanı Süreyya Doğan ve Belediye Başkanı Tunç Soyer’in halkın ve öğrencilerin bayramını kutlamasıyla başlayan program, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Faik Birlik’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti. İlçede düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verilerken, program tören geçişiyle devam etti.
 
Asil Nadir Lisesi Halk Oyunları Ekibi gösterisi, Seferihisar Belediyesi Jimnastik Takımı, İMKB Meslek Lisesi, Anadolu Lisesi ve Asil Nadir Lisesi öğrencilerinin gerçekleştirdiği gösteriyle program tamamlandı.
 
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Saat 14.00’da Seferihisar Belediyesi tarafından Sığacık’ta düzenlenecek eğlence programıyla devam edecek. Seferihisar Belediyesi Sığacık’taki programa katılmak isteyenler için Köy Pazarı önünden Saat 13.30’da otobüs kaldıracak.