SEFERİHİSAR’DA ÇİFTE BAYRAM

Anasayfa / Haberler / SEFERİHİSAR’DA ÇİFTE BAYRAM

SEFERİHİSAR’DA ÇİFTE BAYRAM
SEFERİHİSAR’DA ÇİFTE BAYRAM

Seferihisar’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 88. Yılı düzenlenen törenlerle coşkuyla kutlanıyor. Saat 12.30’da Çolak İbrahim Bey Meydanı’nda başlayan program Köy Pazarı önünde bayram töreniyle devam etti. Kutlamaların finalinde Seferihisarlıları Sertab Erener’le unutulmaz bir gece bekliyor.

88. Kurtuluş Kutlama Programı Çolak İbrahim Bey Büstüne çelenk sunumuyla başladı. Şükran çelengi Seferihisar Kaymakamı Şakir Erden, Garnizon Komutanı Süreyya Doğan ve Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından sunuldu. Kaymakamlık Makamında gerçekleşen tebriklerin kabulünün ardından çarşı meydanı Köy Pazarı önünde bayram törenine geçildi. Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve tüm kamu kurum ve kuruluşları tarafından gerçekleşen çelenk sunumunun ardından İlçe Protokolü halkın bayramını kutladı. Garnizon Komutanlığı ve Meslek Lisesi tarafından hazırlanan Kurtuluş konulu mizansen büyük bir beğeniyle izledi. Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdiği konuşmasında; “15 Mayıs 1919 da Yunan işgaline uğramasıyla,işgal yılları başladığını, 11 Eylül 1922 de ilçe kurtarıldığını vurguladı ve Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını saygıyla andıklarını, ve bize emanet ettikleri bu güzel vatan ve Cumhuriyete ilk günkü heyecanla sahip çıkacaklarını belirtti. Askeri bando eşliğinde gerçekleşen tören geçişiyle kutlama programı gündüz bölümü tamamlandı.

Ardından, Belediye Başkanı, İl Genel Meclisi Üyeleri ve Belediye Meclis Üyeleri tarafından Askeri Gazino’da Garnizon Komutanı’na şükran ziyareti gerçekleştirildi.

SERTAB’LA RENGARENK GECE 21.00’DA İZZET GÜL STADYUMU’NDA

Seferihisar Belediyesi’nin kurtuluş günü özel konserinde popüler müziğin güçlü sesi Sertab Erener sahne alacak. Saat 21.00’da Seferihisar İzzet Gül Stadyumu’nda gerçekleşecek Kurtuluş Günü Özel Programı’nın sunuculuğu ünlü tiyatrocu Volkan Severcan tarafından gerçekleştirilirken programda Seferihisar Belediyesi Jimnastik takımı Dans Gösterisi ve Sertab Erener konseri yer alıyor. Büyük bir katılımla gerçekleşmesi beklenen programın başlangıç saati 21.00. Ücretsiz olarak gerçekleşecek etkinliğe tüm halkımızı bekliyoruz.