Seferihisar’da kadınlar buluşuyor

Anasayfa / Haberler / Seferihisar’da kadınlar buluşuyor

Seferihisar’da kadınlar buluşuyor
Seferihisar’da kadınlar buluşuyor

Seferihisar Belediyesi Kadın Danışma Merkezi,  14 Aralık Çarşamba günü ‘kadın ve şiddet’ konulu bir panele ev sahipliği yapıyor. Ürettiği kadın odaklı sosyal politikalarla Seferihisar’daki kadınların yaşamında yepyeni bir sayfa açan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ‘bu etkinlikte  kadına yönelik şiddeti masaya yatıracağız, bu toplumsal soruna odaklanıp çözüm yolları konusunda beyin fırtınası yapacağız’ diyerek kadın hakları konusundaki hassasiyetini dile getiriyor.

Tunç Soyer  ‘Kadına yönelik şiddetin günden güne arttığı ve toplum vicdanını yaralayan bir hal aldığını görüyoruz. Buna dur demek, yasal, toplumsal, ekonomik haklarını elde etmeleri için kadınlarımızı desteklemek bizim öncelikli görevlerimiz arasında.

Bu etkinlikte de kadınlarla birlikte olacağız ve sorunlarını kadın hakları savunucuları, bilim insanları ve yazarlarla konuşacağız. Bu önemli bir toplantı ve İzmir’deki tüm kadınları ve kadın sorununa duyarlı herkesi etkinliğimize davet ediyoruz’ diyerek etkinliğin önemini vurguluyor.

14 aralık Çarşamba günü seferihisar Belediyesi Yeni kültür Merkezi’nde gerçekleşecek etkinliğin katılımcıları; kadın ve şiddet konusunda birçok kitabı bulunan, özellikle gazete haberlerinden yola çıkarak şiddete uğramış kadınların dramını yansıtan, edebiyatımızın genç kuşak kalemlerinden yazar Aslı Tohumcu, Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Melek Göregenli ve özellikle kadın hakları konusunda çeşitli çalışmaları bulunan avukat Sevgi Binbir.