Seferihisar’da koronavirüse karşı imece usulü dezenfekte

Anasayfa / Haberler / Seferihisar’da koronavirüse karşı imece usulü dezenfekte

Seferihisar’da koronavirüse karşı imece usulü dezenfekte
Seferihisar’da koronavirüse karşı imece usulü dezenfekte

Seferihisar Belediyesi yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında Seferihisar’ın her yerinde genişletilmiş detaylı ilaçlama çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

İlaç belediyeden ilaçlama muhtarlardan

Mahalle ve köy muhtarlarının da desteği ile gerçekleşen dezenfekte çalışmaları muhtarlar tarafından yakından takip ediliyor. Muhtarlar köylerinde gerçekleşen ilaçlama işlemlerinde kendilerine ait ilaçlama traktörlerini ya da köylülerin traktör desteği ile belediye ekiplerine yardımcı oluyor.

Seferihisar Belediyesi ilaçlama Saha Amiri Mustafa Ayışık, Seferihisar’da ilaçlanmadık nokta bırakmadıklarını anlattı. Mustafa Ayışık “Son bir haftadır Korana virüsüne karşı ilçemizde ilaçlama çalışmalarına başladık, bugün Orhanlı köyünde muhtarımız ve köylülerimizin desteği ile bütün köyü ilaçladık. Bu virüs imece kültürünü bize tekrar kazandırdı. Traktörü olan ilaç makinası olan vatandaşlar bize destek veriyor, bizde ilaç ve personel konusunda elimizden geldiğince destek oluyoruz“ dedi.  

Orhanlı Köy Muhtarı Birgül Bozkurt “ Tüm çalışanlarla birlikte Seferihisar Belediyesi’ne teşekkür ediyorum, İsmail başkanımız bize ilaç göndermiş bizde motoru ilaç makinası olan vatandaşlarımızla birlikte köyümüzü dezenfekte ettik” dedi.   

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin “Dezenfekte edilmeyen yer kalmaması ve bunun tekrar tekrar yapılması için çalışmalarımız, iş birliğimiz sürüyor. Merkez mahallerimiz dışında kalan köylerimizde muhtarlarımızdan oldukça fazla destek alıyoruz,  herkes üzerine düşen görevi yapıyor, Seferihisar olarak bugünleri hep birlikte aşacağız” dedi.

Seferihisar Belediyesi tarafından koronavirüse karşı başlatılan ilaçlama çalışmaları ilçe genelinde periyodik olarak tekrarlar ile durmadan devam edecek.