Seferihisar’da zeytin üreticisine büyük destek

Anasayfa / Haberler / Seferihisar’da zeytin üreticisine büyük destek

Seferihisar’da zeytin üreticisine büyük destek
Seferihisar’da zeytin üreticisine büyük destek

Seferihisar Belediyesi Zeytinyağı Fabrikası üreticiye can oldu

Zeytin sezonunun açılmasıyla birlikte harekete geçen Seferihisar Belediyesi, S.S. Seferihisar DoğanbeyKalkınma Kooperatifi ile işbirliği yaparak Seferihisar Belediyesi Beyler Zeytinyağı Fabrikası’nda zeytinyağı üretimi başladı. Günlük 20 ton zeytin sıkımı yapabilen fabrika zeytin üreticisine de büyük kolaylık sağlıyor.

Seferihisar’ın önemli üretim kaynaklarından biri olan zeytini en iyi standartlarda işleyerek zeytinyağı üreten Seferihisar Belediyesi, fabrikada üretici destekli çalışmalarıyla örnek olmaya devam ediyor. Belediye, S.S. Seferihisar Doğanbey Kalkınma Kooperatifi ile işbirliği yaparak Seferihisar Belediyesi Beyler Zeytinyağı Fabrikası’nda zeytinyağı üretimi başladı. Fabrikada günlük 20 ton zeytin sıkımı yapılabiliyorken zeytinini kendi imkânları ile getiremeyen üreticilerin zeytinleri yerlerinden alınıyor.

“ÜRÜNLERİN %92’SİNİ ÜRETİCİYE BIRAKIYORUZ”

Belediye, zeytinini kendi getiren üreticiye %8, zeytinini yerinden aldığı üreticiye ise %12 payla sıkım yapıyor. Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin “Bu bereketli topraklarda böyle büyük bir hazineyle yaşadığımız için çok şanslıyız. İlçemizin en önemli değerlerinden biri olan zeytine ve zeytin üreticimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Üreticilere fayda sağlamak adına belediye olarak yağ karşılığı ürünün %8’ini alıp %92’sini üreticiye bırakarak üreticinin gelirini arttırıyoruz” dedi.

Fotoğraf Galerisi