Seferihisar’ı Uluslararası turnuvada temsil edecek

Anasayfa / Haberler / Seferihisar’ı Uluslararası turnuvada temsil edecek

Seferihisar’ı Uluslararası turnuvada temsil edecek
Seferihisar’ı Uluslararası turnuvada temsil edecek

Seferihisar Belediyesi sporcusu Güneş Karabacak Uluslararası Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nda Seferihisar’ı temsil edecek.

İstanbul’da gerçekleştirilen Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nda 156 sporcu arasından 12. Olarak milli takıma seçilen Güneş Karabacak yine İstanbul’da düzenlenecek Uluslararası Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nda Seferihisar’ı temsil edecek.

Seferihisar’ın gururu Güneş’in hedefi
olimpiyatlarda yarışabilmek

Sporun eğitim hayatına sağladığı faydaların altını çizen Güneş tüm akranlarına herhangi bir spor alanında ilerlemelerini tavsiye etti.

“Hedefimiz her yıl milli takıma girecek sporcu sayısını arttırmak’

Antrenörü Sabah Vural “Sporcularımız çok azimli. Sıkı bir antrenman programımız var. Milli takıma girecek çocuklarımızın sayısını her yıl daha da arttırmak için çalışıyoruz” diyerek Güneş’i başarısından ötürü tebrik etti.

Türkiye Şampiyonası’nda gösterdiği üstün başarı ile 12 yaşında milli takıma seçilmeyi başaran Güneş Karabacak 4 yaşından beri Seferihisar Belediyesi’nin Taekwondo derslerine devam ediyor.

Belediye Başkanı İsmail Yetişkin “Seferihisar Belediyesi olarak sporun her alanı bizim için çok önemli. Birçok dalda bize bu gururu yaşatan önce öğrencilerimiz ve çok değerli antrenörlerine teşekkür ediyorum. Sporcumuz Güneş’e de Uluslararası Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nda başarılar diliyorum” dedi.