SEFERİHİSAR’IN GÖZDE PROJESİ “İON KENTLER BİRLİĞİ” EMITT FUARI’NDA TANITILDI

Anasayfa / Haberler / SEFERİHİSAR’IN GÖZDE PROJESİ “İON KENTLER BİRLİĞİ” EMITT FUARI’NDA TANITILDI

SEFERİHİSAR’IN GÖZDE PROJESİ “İON KENTLER BİRLİĞİ” EMITT FUARI’NDA TANITILDI
SEFERİHİSAR’IN GÖZDE PROJESİ “İON KENTLER BİRLİĞİ” EMITT FUARI’NDA TANITILDI

2 İon kenti yeniden: Yeni bir turizm destinasyonu kuruluyor

Türkiye’nin önde gelen turizm destinasyonlarından Seferihisar, İstanbul’da düzenlenen EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katıldı.

26. kez düzenlenen EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda Seferihisar Belediyesi’nin standı ziyaretçilerin büyük ilgisiyle karşılaştı.

Ziyaretçilerini mandalinası, enginarı ve yöresel yemekleri ile karşılayan ilçenin standı ziyaretçilerin beğenisini kazandı. 

Fuarda ayrıca Can Yücel Tohum Merkezi’nden getirilen ata tohumları ziyaretçilere dağıtıldı. Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin turizm fuarına katılarak Seferihisar’ın kültürel zenginliklerini tanıttıklarını belirterek “Seferihisar doğası, organik ürünleri, mavi bayraklı plajları, kültürel zenginlikleri ile büyük bir potansiyele sahip bir ilçe. Seferihisar’ı dünyaya tanıtmayı hedefliyoruz” dedi.  

İon Kentler Birliği projesini hayata geçirmek için harekete geçtiklerini söyleyen Yetişkin “ Bu proje ile turizmde çeşitliliği artırarak bir ilke imza atacağız. Seferihisar tarihte olduğu gibi bundan sonra da kültürün başkenti olan bir ilçe haline gelecek. Bunun için 12 İon kentine evsahipliği yapan ilçe belediyeler, turizm sektöründe etkili kurumlar ve bölgede hizmet veren otel, restoranlar ile işbirliği halindeyiz. Bu proje bölgeye farklı bir turistik değer katacak” diye konuştu.