Seferihisarlılar Buluşması Başlıyor

Anasayfa / Haberler / Seferihisarlılar Buluşması Başlıyor

Seferihisarlılar Buluşması Başlıyor
Seferihisarlılar Buluşması Başlıyor

Seferihisar Belediyesi'nin, bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği "Seferihisarlılar Buluşması", ilçede yaşayan farklı kültürlerin buluşmasına sahne olacak. Seferihisar Belediyesi'nin, İzmir Büyükşehir Belediyesi desteğiyle bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği "Seferihisarlılar Buluşması", ilçede yaşayan farklı kültürlerin buluşmasına sahne olacak.

Seferihisar'da 1-6 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek etkinliğin tanıtımı, ilçedeki yöre derneklerinin temsilcilerinin de katılımıyla Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından yapıldı.

Soyer, düzenledikleri bu etkinlikle Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden gelerek Seferihisar'a yerleşen farklı kültürlere sahip insanların birbirlerini tanımaları ve kaynaşmalarını amaçladıklarını ifade etti.

"Barış" temasıyla düzenlenecek kültürler buluşmasında, farklılıklardan yola çıkarak benzerlikleri bulmayı, bir arada yaşamanın zenginliğini keşfetme ve toplumsal barışa katkı koymayı hedeflediklerini dile getiren Soyer, şunları kaydetti:
"Türkiye'nin barışa ihtiyacı var. Bu nedenle etkinliği 1 EylülDünya Barış Günü'nde başlatıyoruz. Şu sıralarda Türkiye'de en çok ihtiyaç duyduğumuz şey barıştır. Seferihisar'danTürkiye'ye bunun gerçekleşebileceği mesajını vermek istiyoruz. Farklılıklar zenginliklerimizdir. Seferihisar'da yaşayan hemşehrilerimizin söylemleri de aynıdır. Etkinlikte, hamsi ile karnımızı doyurup mırra içeceğiz."

Toplantıya Afyonkarahisarlılar Derneği Başkanı Tekin Bucak, Ahıska Türkleri Derneği Başkanı Cahit Sıcakyüz, Doğu ve Güneydoğu Anadolulular Birliği Başkanı Orhan Yüce, Karadenizliler Derneği Başkanı Mustafa Ulu, Tokatlılar Derneği Başkanı İsmail Bazan, Yozgatlılar Derneği Başkanı İsmail Öksüz'ün yanısıra yöresel kıyafetleri içinde çocuklar katıldı. Seferihisar Buluşmaları'nda, yöresel yemekler hazırlanacak, folklar gösterileri yapılacak, yerel sanatçılar konser verecek.
 

 

{gallery}23-08-2012-haber{/gallery}