Seftit Almanya’da Sahne Aldı

Anasayfa / Haberler / Seftit Almanya’da Sahne Aldı

Seftit Almanya’da Sahne Aldı
Seftit Almanya’da Sahne Aldı

Seferihisar Belediyesi Tiyatro Topluluğu Berlin’de sahneye çıktı.

Seferihisar Belediye Tiyatrosu yönetmeni Vedat Murat Güzel’in yazıp yönettiği “Kız Çocuk” oyunu 27 Ekim’de Münih’in bir banliyo kasabası olan Neufahrn’da sahnelendi.

Tamamı Seferihisar’da yaşayan amatör tiyatroculardan oluşan SEFTİT, Türkiye’de birçok yerde sergilediği oyunlarının ardından ilk kez yurtdışına açıldı. Berlin’den gelen davet üzerine Almanya’ya giden ekip, oyunlarını Almanya’da yaşayan Türk vatandaşların önünde sergiledi. Yoğun bir kalabalık önünde sahne alan ekip, izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

GURUR DUYDUM

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Amatör tiyatrocularımız için inanılmaz bir deneyim oldu. Beş yıl önce kadın kimliğiyle kurulan ekibimizin geldiği nokta ve başarıları bizim için gurur verici bir noktada. Eminim ki onların bu başarısı, daha birçok yerde sahneye çıkmalarına vesile olacak ve bizlerde onlarla gurur duymaya devam edeceğiz. Tiyatro eğitmenimiz Vedat Murat Güzel hocamıza ve ekipteki tüm oyuncularımızı tebrik ediyorum” dedi.

Seferihisar Belediyesi Tiyatro Eğitmeni Vedat Murat Güzel, “28 yıllık tiyatro sevdamın en heyecanlı günlerini yaşıyorum. Sanat aşkına girdiğim bu yolda hep iyi insanlarla karşılaştım. Pek çok ödül aldım. Almanya’da yaşayan vatandaşlarımızla buluşmanın heyecanını ekibimle birlikte yaşadık. Bize her zaman inanan ve desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e ekibim ve kendi adıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Not: Ulamış Köy Tiyatrosu Belgeseli, İzmir Uluslararası Kısa Film Festivali Resmi Seçki’ de gösterilecek.