SEFTİT Bütün Festivallerde Başrolde

Anasayfa / Haberler / SEFTİT Bütün Festivallerde Başrolde

SEFTİT Bütün Festivallerde Başrolde

Seferihisar Belediyesi Tiyatro Topluluğu, beş yıldır yürüttüğü çalışmalarla ve sahnelediği oyunlarla kurumsallaşan bir Belediye Tiyatrosu modelini örnek bir uygulama olarak ortaya koyuyor.

Beş yıl önce kişisel gelişim üzerine başlayan drama çalışmalarıyla her yaştan Seferihisarlıyla başlatılan topluluk birbirinden önemli tiyatro oyunlarını sahneye taşımakta. Ekip sırasıyla Müjdat Gezen’in “Ah Şu Gençler”, Orhan Kemal’in “Tersine Dünya” oyunlarıyla ve SEFTİT yönetmeni Vedat Murat Güzel’in yazdığı “Kız Çocuğu” drama gösterisini sahneledi.

Yaz döneminde sahnelenmeye başlanan Yılmaz Erdoğan’ın “Kadınlık Bizde Kalsın” adlı oyunu şu anda festivalden festivale koşuyor. 4. Çeşme Tiyatro Festivali’nde sahnede yerini aldıktan hemen sonra aynı oyun 14. Menemen Tiyatro Festivali’nde de sahne alarak büyük beğeni topladı. Gençlerin rol aldığı oyun 12 Aralık’ta bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali’ne katılarak Karşıyaka Ahmet Piriştina Kültür Merkezi’nde Tiyatro severlerle buluştu.

Seferihisarlı gençlerin tiyatro sevgisi ve yetenekleri herkese büyük heyecan veriyor ve gençler yönetmenleri önderliğinde, daha pek çok festivalde seyirciyle buluşmak için çaba gösteriyorlar. SEFTİT gençlik tiyatrosu yanında bir müzikal ve iki çocuk oyunuyla da tiyatro çalışmalarını farklı yaş gruplarından Seferihisarlıyla sürdürmekte.

 

{gallery}1181{/gallery}