Sokak Hayvanlarının 5 Yıldızlı Mutlu Yuvası Açılıyor

Seferihisar Belediyesi, Türkiye için örnek olacak sokak hayvanları yuvasını tamamladı. Megastar Tarkan’ın öncülüğünde, hayırseverlerin verdiği destekle tamamlanan yuva, 27 Haziran Cumartesi günü açılacak.

Türkiye’nin Sakin şehir unvanlı Seferihisar Belediyesi seferberlik ilan etti ve “Mutlu Yuva Seferberliği” adı altında başlattığı kampanyayla Türkiye’nin en modern sokak hayvanları tesisini bitirdi. Türkiye’nin Megastarı Tarkan çektiği kısa bir filmle kampanyaya destek vererek yardım kampanyasını başlattı. Yaklaşık 20 dönüm arazi üzerine bir yıl önce yapımına başlanan yuva hayırseverler tarafından yapılan bağışlarla tamamlandı. Yuvaya, hayvan hakları mücadelesinin Türkiye’deki öncülerinden Prof. Dr. İsmet Sungurbey’in adı verildi.

Türkiye’ye örnek olacağı düşünülen bu yuvayı sıradan bir barınaktan ayıran en önemli özellik ise; “içinde yaralı ve cerrahi sağaltıma muhtaç hayvanlar için bir de hastanenin” yer alması. Tam teşekküllü bu yapının yanında, sert mizaçlı köpekler, yavrular ve hastalar için de ayrılmış özel ayrı alanlar oluşturuldu.
Konu hakkında açıklama yapan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer şunları söyledi: “Sahipsiz, aç ve susuz sokak hayvanlarına Türkiye’de örnek bir yuva oluşturmak için projemizi başlattık. Kısıtlı imkanlarımızla yuvanın büyük bir bölümünü tamamladık. Megastar Tarkan, bu yolda bize destek veren ilk fikir önderi oldu. Onun öncülüğünde projemizi tüm Türkiye’ye duyurduk. Kendisine sonsuz teşekkür ediyorum. Ayrıca yuvayı oluşturabilmemiz için bize imkanları dahilinde büyük-küçük destek veren vatandaşlarımıza da çok teşekkür ediyorum. El birliğiyle ülkemizin en geniş kapsamlı sokak hayvanları yuvasını tamamladık. 27 Haziran’da da açıyoruz. Tüm halkımızı açılışımıza davet ediyorum” dedi.

Seferihisar Belediyesi Prof. Dr. İsmet Sungurbey Sokak Hayvanları Yuvası 27 Haziran Cumartesi günü Saat 14.00’da düzenlenecek etkinlikle açılacak.

{gallery}1618{/gallery}