SOSYETE PAZARI AÇILDI

Anasayfa / Haberler / SOSYETE PAZARI AÇILDI

SOSYETE PAZARI AÇILDI
SOSYETE PAZARI AÇILDI

Seferihisar Belediyesi tarafından hayata geçirilen Sosyete Pazarı 20 Haziran Pazar günü Atatürk Caddesi’nde açıldı. Pazarla birlikte Seferihisar’a büyük bir hareketlilik gelirken, gecenin geç saatlerine kadar halkın yoğun ilgili gösterdiği Sosyete Pazarı hem vatandaşları hem Pazar esnafını hem de çarşı esnafını memnun etti.

Seferihisar’da değişim sürüyor. Cittaslow kriterleri kapsamında çok kısa bir süre sonra trafiğe kapatılacak Atatürk Caddesi’nde bundan böyle her Pazar “Sosyete Pazarı” kurulacak. İlki gerçekleşen pazara Seferihisarlılar, yazlıkçılar, günübirlik tatil için Seferihisar’da bulunan vatandaşlar, yabancı turistler büyük ilgi gösterdi. Kaliteli ürünlerin ucuz fiyata satıldığı Pazar bundan böyle her Pazar saat 11.00- 01.00 saatleri arasında açık olacak.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer Sosyete Pazarı’nın Seferihisar çarşısına büyük bir hareketlilik getireceğine inandığını belirterek; “ Trafiğe kapatılacak Atatürk Caddesi’nde halkımızın rahatça dolaşmasını, keyifli alışveriş yapabilmesini planlıyoruz. Dünyanın birçok yerinde uygulanmış ve başarılı sonuçların alındığı sokağı trafiğe kapatmanın Seferihisar Atatürk Caddesi’nde de olumlu sonuçlar vereceğini düşünüyoruz. Seferihisar çarşısını bir çekim merkezi haline getirmek istiyoruz. Sosyete pazarı bu konuda attığımız önemli adımlardan biri olacak. Bu sayede hem çarşıdaki esnaf daha çok kazanacak, pazarcı esnafı kazanacak hem de vatandaşlarımız kaliteli ürünleri daha uygun fiyata alabilecek. Seferihisar Sığacık’ı, Ürkmez’i, Doğanbey’i, Ulamış’ıyla dünyanın en güzel Sakin Şehri olma yolunda ilerliyor” dedi.