Soyer’e Büyük Görev

Anasayfa / Haberler / Soyer’e Büyük Görev

Soyer’e Büyük Görev

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği'nin (SODEM) başkanlığına getirildi. CHP'li Belediyelerin oluşturduğu SODEM'in İstanbul'da gerçekleşen olağanüstü genel kurulunda, Kadıköy Eski Belediye Başkanı Selami Ozturk'ten boşalan Başkanlığa getirilen Soyer, bundan böyle CHP'li belediyelerin ortaklaşa yapacağı çalışmaların başında olacak.

Sosyal Demokrat Belediyelerin işbirliği yapabileceği ortamı geliştirmek ve üye belediyelerin hizmet kapasitesini arttırmak amacıyla kurulan SODEM Olağanüstü Genel Kurul toplantısı, 30 Mayıs 2014 Cuma günü saat 14:00'te Wyndham Hotel İstanbul'da gerçekleştirildi.

Genel Kurul’da yapılan seçimde Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, SODEM Başkanlığı’na seçildi.

Genel Kurulun sonunda üye belediye başkanlarına seslenen Seferihisar Belediye Başkanı ve SODEM Başkanı Tunç Soyer, CHP’li Belediyeler olarak gösterecekleri hizmetle insanların ekmeğini büyüterek, CHP’yi iktidara taşımak için çalışacaklarını belirtti. Başkan Soyer; “Örgütsüz güç, güç değildir. Öncelikle üye sayımızı artırarak daha da güçleneceğiz. CHP’li belediyeleri bu çatı altında toplamak, daha güçlü olmak ve birlikte başarı hikayelerine imza atmak istiyoruz. Önümüzdeki süreçte AB kentsel şartı çerçevesinde çalışarak, hazırlayacağımız yol haritasıyla CHP’li belediyelerin daha ilerici, daha demokrat, daha başarılı olduğunu göstereceğiz” dedi.

Başkan Soyer, CHP’li belediyeler olarak örgütlenerek SODEM’i sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada ağırlığı olan ve saygı duyulan  bir derneğe dönüştüreceklerini, yerel yönetimlerdeki başarılarını CHP’yi iktidara taşıyacak bir güç haline getireceklerini söyledi.

Tunç Soyer başkanlığındaki SODEM’in Yönetim Kurulu’nda ise Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Karşıyaka Belediye Başkanı H. Mutlu Akpınar, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan ve Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak yer aldı.

Genel Kurula katılan SODEM’in bir önceki başkanı Selami Öztürk de, onursal başkan ilan edildi.

{gallery}1271{/gallery}