Suriyeli Çocuklara Yılbaşı Sürprizi‏

Anasayfa / Haberler / Suriyeli Çocuklara Yılbaşı Sürprizi‏

Suriyeli Çocuklara Yılbaşı Sürprizi‏
Suriyeli Çocuklara Yılbaşı Sürprizi‏

Seferihisar Belediyesi, başlattığı kampanyayla topladığı eşya ve oyuncakları, yılbaşında Suriyeli çocuklara hediye etti. Seferihisar Ürkmez Mahallesi’nde mandalina işleme tesislerinde çalışan Suriyeli çocukların yüzleri, Belediye Başkanı Tunç Soyer’in başlattığı kampanyayla güldü.

“Yılbaşında sevinmek onların da hakkı değil mi?” sloganıyla başlatılan kampanyada toplanan onlarca oyuncak, kışlık kıyafet ve kışlık malzemeler Belediye çalışanları tarafından çocuklara verildi.

Konuyla ilgili açıklamalar yapan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Suriye’deki savaş nedeniyle evlerini, vatanlarını terk etmek zorunda kalmış ve kamplarda yer bulamamış,  hayata tutunmak için bilmedikleri topraklara göçüp, buralara kadar gelmiş  Suriyelilere, Seferihisarlılar olarak elimizi uzattık. Seferihisar’da yaşayanlar da kampanyamıza büyük destek verdi. Öncelikle herkese katkıları nedeniyle çok teşekkür ediyorum. Kampanyamızı komşusu açken tok yatan olmamak, küçük bir çocuğun minicik ayaklarını ısıtmak, bir oyuncakla yüzünü güldürebilmek için yaptık. Dileriz ki 2016 yılı bütün  bu yardımlara ihtiyaç duymadan topraklarına, yuvalarına kavuştukları bir yıl olsun” dedi.

Yeni yılla ilgili beklentilerini de açıklayan Başkan Soyer barış vurgusu yaptığı mesajında şunları söyledi:

“Yeni yıldan en çok barış diliyoruz. Daha fazla acı yaşanmadan bir an önce barış gelsin topraklarımıza, en büyük dileğimiz bu. Diliyoruz ki, kardeşin kardeşi öldürmediği, masum insanların cezaevlerinde çürütülmediği, barışın ve dayanışmanın, bir arada yaşama kültürünün hakim olduğu bir yıl olsun. Diliyoruz ki, korku değil güven, düşmanlık değil kardeşlik, yoksulluk değil refah, nefret değil, sevgi, saygı ve güleryüz yılı olsun 2016.Bütün kalbimizle inanıyoruz ki, 2016 Seferihisar’ın  yıldızının daha çok parlayacağı bir yıl olacak. Daha çok çalışacağız ve Seferihisarlıların gurur duyacağı, Seferihisarlı olmayanların imrenip gıptayla bakacağı bir kent olacağız.  Yeni yıl bizim yılımız olacak. Herkese mutlu, huzurlu, sağlıklı  bir yıl diliyorum.“