TARKAN Seferihisar Doğa Okulu’nu Ziyaret Etti !

Megastar Tarkan, kurucuları arasında yer aldığı Seferihisar Doğa Okulu’nu ziyaret ederek okulun yapımını gerçekleştiren ekiple buluştu. Yedi yıldır Doğa Derneği’nin çalışmalarına destek veren Tarkan, 5 Haziran’da İzmir Arena’da tüm geliri Seferihisar Doğa Okulu’na vakfedilmek üzere “Doğa Sensin!” adlı bir konser gerçekleştirecek.
Doğa Derneği ve Seferihisar Belediyesi’nin işbirliği ile kurulan Seferihisar Doğa Okulu, geleneksel mimariye sadık kalınarak restore ediliyor. Okul, Haziran ayı içerisinde araştırma, 2014’te ise eğitim faaliyetlerine başlayacak.

Megastar Tarkan, Seferihisar Doğa Okulu’nu ziyareti sırasında şunları söyledi:

"Türkiye ve dünyada bir ilk olan Seferihisar Doğa Okulu'nu ziyarete gittim ve çok heyecanlandım. Restorasyonu tamamlanmak uzere olan Seferihisar Doğa Okulu çok yakında faaliyetlerine başlayacak. Doga felsefesinden, mimariye, geleneksel tarımdan, doğa kültürüne, masallara, oyunlara kadar, pek çok alanda faaliyet gösterecek. Doğa Okulu aynı zamanda yeni sanatların arayışı içinde olacak. Bu okulun kurucuları arasında olmaktan mutluluk duyuyorum.
5 Haziran'da İzmir'de "Doğa Sensin!” konserimde Seferihisar Doğa Okulu için buluşalım."

DOĞA OKULU TANITILDI

Öte yandan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Doğa Derneği Başkanı Güven Eken, Orhanlı Köyü’nde devam eden çalışmaları basın mensuplarıyla paylaştı.
Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, okulun doğa için iade-i itibar olacağını söylerken, doğadan gittikçe uzaklaşıyoruz, uzaklaştıkça yoksullaşıyoruz. Doğa Okulu bilginin tartışılarak öğrenildiği bir yer olacak ve isteyen herkese açık olacak” dedi. Başkan Soyer, 5 Haziran’da İzmir Arena’da Seferihisar Doğa Okulu için sahneye çıkacak Megastar Tarkan’a da minnettar olduklarını söyledi.

Doğa Derneği Başkanı Güven Eken ise Doğa Okulu’nda öğretmenlerin köylüler olacağını söylerken; “Öğreten ve öğrenci ayrımının olmadığı bir anlayışın egemen olduğu, ezberden ziyade uygulamalı olarak öğretimin sağlandığı bir anlayış ile hayata geçirdiğimiz bir proje. Okulun araştırma konuları arasında geleneksel tarım, doğa hukuku, ekoloji, sözlü kültür, masallar, doğa takvimi, geleneksel sanatlar, doğa felsefesi ve geleneksel mimari yer alıyor” şeklinde konuştu.

 

{gallery}doga-okul-2013{/gallery}