Temizlikte Türkiye’ye Örnek Uygulama

Anasayfa / Haberler / Temizlikte Türkiye’ye Örnek Uygulama

Temizlikte Türkiye’ye Örnek Uygulama
Temizlikte Türkiye’ye Örnek Uygulama
  • Seferihisar Belediyesi'nin Temizlikte Türkiye'ye Örnek Uygulaması Devam Ediyor‏

  •  

  • Seferihisar Belediyesi'nin Türkiye'ye örnek olan temizlik herakatı Ürkmez ve Doğanbey Plajlarında devam etti. Belediye Başkanı Tunç Soyer ve belediye çalışanları yazın en sıcak gününde yaklaşık 5 km boyunca  temizlik yaptı.

    Akarca sahili, Tepecik Mahallesi ve Turabiye Mahallesinde her cumartesi başlayan uygulama Ürkmez ve Doğanbey sahillerinde devam etti. Belediye Başkanı Tunç Soyer, memurlar, amirler ve işçilere Seferihisar Çocuk Belediyesi de katıldı. 2.5 saat süren temizlikte yüzlerce çöp torbası dolduruldu. Belediye ekiplerine vatandaşlar da katılarak destek verdi.

    Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; "Seferihisar Belediyesi personeli Türkiye'ye örnek olacak bir uygulama gerçekleştirdi. Belki de yılın en sıcak gününde, işcisi, memuru, amiri müdürü yaklaşık 100 kişi gönüllü olarak Ürkmez sahillerinde 5 km'lik kumsalda 2.5 saat mıntıka temizliği yaptı. Yakıcı güneş altındaki çalışmaya çocuk belediyesinden 30 çocuk ve yöre halkından da katılımlar oldu. Sahip olduğumuz zenginlikleri ve çevre koruma bilincini geliştirmek ve bu hassasiyete dikkat çekmek için yapılan etkinlik, vatandaşların da büyük ilgisini ve takdirini kazandı. Bu etkinliği her hafta bir başka mahallede, bir başka sahilde sürdürme kararı veren katılımcılara ben de takdir ve şükranlarımı sunuyorum. Mıntıka temizliğine katılan tüm Seferihisar Belediyesi Personeli ve çocuk belediyemizle gurur duyuyorum" dedi.  

  •  

    alt   alt   alt   alt