Teos Marina Halkla Buluşuyor

Anasayfa / Haberler / Teos Marina Halkla Buluşuyor

Teos Marina Halkla Buluşuyor

Teos Marina, yeni atanan yönetiminin aldığı kararla halkla iç içe bir marinaya dönüşüyor. Seferihisar Sığacık’ta bulunan ve denizcilerin büyük gözdesi olan Teos Marina, tel örgülerini kaldırarak kapılarını halka açtı.

 

2011 yılında TYHA (The Yacht Harbour Association) tarafından Uluslararası Kalite Standartları çerçevesinde yüksek kalite bağlama, teknik, güvenlik, temizlik ve sosyal tesisleri ile “5 Altın Çıpa” kalitesinde hizmet veren marinalar arasına girmeyi başaran Teos Marina, 2012 yılında da Dünyadaki onuncu, Türkiye’deki ikinci “5 Mavi Yıldız” lı marina olmaya hak kazanmıştı.

Denizde 480, karada 80, kanal rıhtımında ise 30 küçük tekne kapasitesiyle hizmet veren marinada, 2015 yılı Ağustos ayında yaşanan görev değişikliğiyle Genel Müdürlüğe atanan Fatih M. Dağıstanlı, halkın marinaya girişini engelleyen tel örgüleri sökerek, marinanın halka buluşması için ilk adımı attı. Çalışmalarda, Seferihisar halkıyla ve ziyaretçilerle marinayı bütünleştirmek adına, teknelerin bulunduğu kıyı kesimi çitle çevirerek halkın marinaya girişini sağlayacak yürüyüş alanı açıldı.

SEFERİHİSAR VE MARİNA BİR BÜTÜN OLMALI

Marina Genel Müdürü Fatih M. Dağıstanlı yaptığı açıklamada, hem yatçılara en iyi hizmeti sunmak hem de Sığacık ve Seferihisar bölgesinin gelişimine katkı vermek istediklerini söyledi. Dağıstanlı; “İlk adım olarak tel örgüleri kaldırarak halkımızın marinayla bütünleşmesi, denizciliği ve yatçılığı benimsemesini ve daha çok sevmesini planladık. Ayrıca ticari alanlarımızda oluşturmak istediğimiz çarşı konseptiyle Sığacık’a nezih ve kaliteli bir alışveriş merkezi sunmayı planlıyoruz. Türkiye’nin tanınmış firmalarıyla görüşüyor, onları buraya çekmeye çalışıyoruz. Turizm açısından günden güne gelişen Seferihisar, marinasıyla birlikte bir bütün olmalı, ulusal ve uluslararası platformlarda adını duyurmalıdır” dedi.

BELEDİYEYLE ORTAK ÇALIŞACAĞIZ

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’le de görüştüklerini ve birlikte ortaklaşa projeler planladıklarını söyleyen Dağıstanlı; “Yerel yönetim ve ilçenin en büyük yatırımcı firması olarak ortak çalışmalar yapacağız. Önümüzdeki günlerde MAR-BEL (Marina-Belediye) Sanat ve Kültür Merkezi’ni açmış olacağız. Kapımızı sanatseverlere açacağız ve belediyenin etkinliklerine de ev sahipliği yapacağız” dedi. 

{gallery}1706{/gallery}