TOKATLILAR COŞTU, COŞTURDU

Anasayfa / Haberler / TOKATLILAR COŞTU, COŞTURDU

TOKATLILAR COŞTU, COŞTURDU
TOKATLILAR COŞTU, COŞTURDU

Seferihisar’da gerçekleşen Kültürler Buluşması’nın ikinci gecesi olan Tokatlılar Gecesi’nde, Seferihisar Belediyesi ve Tokat  Ormandibi Belediyesi kardeş belediye oldu. Tokatlılar Derneği geceye katılanlara nohutlu pilav dağıtırken, sürpriz kutlamalarla ve yöresel sanatçılarıyla geceyi renklendirdi.

VİDEO:

{vimeo}30639249{/vimeo}

Seferihisarlılar Buluşması adı ve “Barış” temasıyla ve “Farklı Kültürler Ayrılık Değil Zenginleşme Nedenidir” sloganıyla ikinci kez düzenlenen Seferihisar’ı oluşturan Kültürler Buluşması Tokatlılar Gecesi’yle devam etti. Geceye Seferihisar Kaymakamı Şakir Erden, Belediye Başkanı Tunç Soyer, Tokat Ormandibi Belediye Başkanı Alaaddin Dikmen, Tokat Çevreli Belediye Başkanı Abdullah Cabadan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Seferihisar Tokatlılar Derneği’nin ev sahipliği yaptığı gecede açılış konuşmasını dernek başkanı İsmail Bazan yaptı. Bazan, acılar paylaştıkça azalır mutluluk paylaşıldıkça artar diyerek başladığı konuşmasında; “Tarihten beri en önemli özelliğimiz birlik, beraberlik içerisinde tek vücut olmamız. Bu yüzden bizi kimse yıkamamış. Şimdi bizimde gelecek nesillere aynı birlik, beraberliği bırakmamız gerekiyor. Bu etkinlik bu anlamda çok önemli. Bize bu fırsatı yaratan bilgili, başarılı vizyon sahibi Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e tüm Tokatlılar adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Tokat’ın yöresel Kına Gecesi töreninin  sergilendiği gece, Tokat yöresel kıyafetleriyle şiir okunması, Almus Halk Eğitimi Merkezi Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisi ve Tokat’ın yerel sanatçısı  İhsan Yiğit konseriyle devam etti. Ardından Kültürler Buluşması için Tokat’tan gelen Ormandibi Belediye Başkanı ve Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer sahneye çıkarak iki belediyenin kardeş belediye olduğunu açıkladı.

Seferihisar Tokatlılar Derneği Başkanı İsmail Bazan da tekrar sahneye çıkarak İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı, konuk belediye başkanları ve dernek başkanlarını sahneye davet ederek Uluslararası Cittaslow Birliği’ne üye olan Seferihisar’ın, birliğin logosu olan salyangoz şeklinde hazırlanmış pastayı Tokatlılar Gecesi ve 2. Kültürler Buluşması nedeniyle kesmelerini istedi. Pastanın  Aysun Önlü tarafından yapıldığını belirten Bazan; “Özsüt tarafından düzenlenen yarışmada Tokatlı Asyun Önlü, Seferihisar Lor’uyla birincilik kazandı. İşte en güzel örnek biz Tokatlıyız, Seferihisarlıyız” dedi.

 

DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU STANDINDA SÜRPRİZ DOĞUM GÜNÜ

Etkinlik öncesi altı derneğin stantlarını eşi Neptün Soyer’le birlikte tek tek dolaşan Belediye Başkanı Tunç Soyer, Doğu ve Güneydoğu Anadolulular standında gerçekleşen sürpriz doğum gününe katıldı. Dernek Başkanı Ahmet Hacıibrahimoğlu’nun doğum günü nedeniyle dernek üyeleri tarafından hazırlanan sürpriz pastanın mumlarını Hacıibrahimoğlu’yla birlikte üfleyen Başkan Soyer, Hacıibrahimoğlu’na mutlu yıllar diledi.