TRAVEL TURKEY FUARI’NA KATILIYORUZ

Anasayfa / Haberler / TRAVEL TURKEY FUARI’NA KATILIYORUZ

TRAVEL TURKEY FUARI’NA KATILIYORUZ
TRAVEL TURKEY FUARI’NA KATILIYORUZ

TURİZM SEKTÖRÜNÜN NABZI, BU YIL DA TRAVEL TURKEY İZMİR’DE ATACAK

9 Aralık Perşembe günü saat 11.00’da açılacak fuarda, açılışın ardından Seferihisar Standı’nda ziyaretçilere kokteyl verilecek. Kokteylde mandalina şarabı, armola peyniri, zeytinyağı, beyaz peynir ve mandalina gibi Seferihisar’da üretilen ürünlerimiz ikram edilecek.

Turizm alanındaki en önemli buluşmalardan biri olan Travel Turkey 2010 İzmir Turizm Fuar ve Konferansı, bu yıl dördüncü kez İZFAŞ, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve Hannover-Messe International İstanbul işbirliği ile organize edilecek. 9 – 12 Aralık 2010 tarihlerinde İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda düzenlenecek olan Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı, dünyanın ve Türkiye’nin farklı destinasyonlarından turizm profesyonellerini ağırlamaya hazırlanıyor.

2010 yılında daha kapsamlı ve uluslararası ziyaretçilerin yoğunluğu ile öne çıkan bir fuar olmayı hedefleyen fuarda, İzmir ağırlıklı olmak üzere tüm Türkiye’nin turizm zenginlikleri, farklı destinasyonları yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentelere, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere tanıtılacak. Fuar her yıl olduğu gibi bu yıl da çevre ülkelerden çok sayıda satın alıcıya ev sahipliği yapacak.

2009 yılında 17 ülkeden 430 firmanın katıldığı fuar nedeniyle İzmir’e 36 ülke (Almanya, ABD, Azerbaycan, BAE, Brezilya, Bosna Hersek, Çek Cumhuriyeti, Çin, Ermenistan, Gürcistan, Hırvatistan, Hindistan, İngiltere, İran, İskoçya, Katar, Kazakistan, Kuveyt, KKTC, Libya, Litvanya, Mısır, Nepal, Özbekistan, Polonya, Rusya, Senegal, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Suriye, Suudi Arabistan, Tayland, Tunus, Türkiye ve Yunanistan)’den turizm profesyoneleri geldi. Dört gün süreyle açık kalan fuarı 14.829 kişi ziyaret etti.