Tunç Soyer’e Büyük Onur

Anasayfa / Haberler / Tunç Soyer’e Büyük Onur

Tunç Soyer’e Büyük Onur

Türkiye’yi Uluslararası Cittaslow (SAKİN ŞEHİR) Birliği ile tanıştıran Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, bu çabalarının karşılığında dünya ölçeğinde düzenlenecek Habitat III Konferansının çekirdek kadrosuna alındı.  Soyer, bugün İspanya’da yapılacak toplantıya Türkiye’den çağrılan tek isim oldu.

24 KİŞİLİK ÇEKİRDEK KADROYA DAHİL OLDU

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, gelecek yıl yapılacak dünya ölçeğindeki Habitat III Konferansı’na hazırlık için İspanya’nın Barselona kentinde, bugün ve yarın gerçekleşecek toplantıya Türkiye’den davet edilen tek kişi oldu.

Soyer, Seferihisar’ı Uluslararası Cittaslow Birliği’ne üye yaparak üreticiye ve yerelde kalkınmaya verdiği destekler sonucu çağrıldığı toplantıda konuşma yapacak, konferansın 24 kişilik çekirdek kadrosunda yer alacak.

ORTADOĞU VE BATI ASYA’YI TEMSİL EDECEK

Güney Kore’de gerçekleşen Sürdürülebilirlik Dünya Zirvesi’nde de Türkiye’yi temsil eden Soyer, bu kez Ortadoğu ve Batı Asya adına da konuşacak. Soyer, yerel yönetimlerin 21’inci yüzyıldaki rolünün ele alınacağı organizasyona katılacağı için heyecanlı olduğunu belirtti, şunları söyledi: “Yerel sorunlara küresel çözümler arayacağız. Kırsaldan göçün önünü kesmek, işsizliği noktalamak, insanları yerinde mutlu etmek için öneriler üreteceğiz.