TÜRK ASKERİ ÖLÜR AMA ASLA ESİR OLMAZ

Anasayfa / Haberler / TÜRK ASKERİ ÖLÜR AMA ASLA ESİR OLMAZ

TÜRK ASKERİ ÖLÜR AMA ASLA ESİR OLMAZ
TÜRK ASKERİ ÖLÜR AMA ASLA ESİR OLMAZ

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma günü nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi Seferihisar’da da törenler düzenlendi. İlçe Şehitliği’nde başlayan tören, YİBO Konferans Salonu’nda gerçekleşen anma programıyla devam etti. Anma programları Seferihisar Belediyesi tarafından hazırlanan Belediye Türk Halk Müziği Korosu’nun konseriyle tamamlanacak.
Çanakkale Zaferi’nin 95. Yılında İlçe Şehitliği’nde iki dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan törende  İlçe Kaymakamı, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı’nın çelenk sunumu gerçekleşti. Şehit mezarlarının ziyaretinin ardından, hazırlanan program için YİBO’ya geçildi. Atatürk İlköğretim Okulu tarafından hazırlanan program Çanakkale Zaferi’ni anlatan kısa filmle başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Faik Birlik’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptığı program, öğrenciler tarafından okunan şiirler ve oratoryo ile devam etti.  Programın sonunda ilçe genelinde düzenlenen şiir, resim, kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri, İlçe Kaymakamı Şakir Erden, Garnizon Komutanı Binbaşı Süreyya Doğan, Belediye Başkanı Tunç Soyer, Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Tuğral, Emniyet Müdürü Gürkan Yiğit ve Jandarma Komutanı Cihan Yıldız tarafından verildi.
Anma programı akşam Saat 20.00’da Belediye Kültür Sarayı’nda gerçekleşecek Seferihisar Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu konseriyle devam edecek.