THM KOROSU’NDAN DOYUMSUZ KONSER

Anasayfa / Haberler / THM KOROSU’NDAN DOYUMSUZ KONSER

THM KOROSU’NDAN DOYUMSUZ KONSER
THM KOROSU’NDAN DOYUMSUZ KONSER

Seferihisar Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle düzenlenen programda seslendirdiği türkülerle unutulmaz bir gece yaşattı.

Belediye Kültür Sarayı’nda düzenlenen gece Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in açılış konuşmasıyla başladı. İki ayrı bölümden konserde koro konserine Çanakkale içinde isimli türküyle başladı. Yaklaşık iki saat süren konser 10. Yıl Marşı’yla tamamlandı.

Gecede enstrüman çalanlara ödül ve çiçekleri CHP İlçe Başkanı ve İl Genel Meclisi Üyesi Yusuf Vehbi Tarhan tarafından verilirken, solistlere ödülleri Askerlik Şubesi Başkanı Orhan Altay tarafından verildi. Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer koro şefi Melek Sipahi’ye çiçek ve hediyesini verirken, 18 Mart nedeniyle düzenlenen şiir yarışmasında dereceye giren öğrencileri de ödüllendirdi.

Başkan Soyer koroda görev alan herkesi tek tek kutlarken; “Bu kadar kısa sürede böyle bir performans gösterdiğiniz için tebrik ediyor, yeni konserlerinizi bekliyorum” dedi.