Türk-Yunan Belediyeler Birliği Seferihisar’da kuruluyor

Anasayfa / Haberler / Türk-Yunan Belediyeler Birliği Seferihisar’da kuruluyor

Türk-Yunan Belediyeler Birliği Seferihisar’da kuruluyor
Türk-Yunan Belediyeler Birliği Seferihisar’da kuruluyor

Değişen dünya dengeleri ile ezilen ve yok olmaya yüz tutmuş dostluk ve barışın Ege’nin iki kıyısında yer alan belediyelerin bir araya gelerek kuracakları Türk-Yunan Belediyeler Birliği’nin ilk adımı Seferihisar’da atılıyor.

 

Türk ve Yunan Belediye Başkanları 24-27 Mayıs tarihleri arasında 3 gün boyunca, kurulacak birlikle şehriler arası işbirliği sağlanması, ortak sosyal, kültürel ve ekonomik projeler oluşturmak ve kurulacak dostlukla tüm dünyaya örnek bir oluşum sergilemek için bir araya geliyor.

 

TÜM DÜNYAYA ÖRNEK PROJE

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven’den oluşan yürütme kurulu 24-27 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek buluşmada ilk toplantısının 25 Mayıs Cuma günü yapılacağını açıkladı.

 

Akarca Teos Ormancı Kampı’nda gerçekleşecek oturumlarda Türk-Yunan Belediye Başkanları çeşitli oturumlarda bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunacak. 26 Mayıs Cumartesi Seferihisar’dan ayrılacak ekip, aynı gün Efes Antik kenti ziyareti yapacak, 27 Mayıs Pazar günü ise Dikili’ye geçecek.

Programa Türkiye’den Çankaya, İzmir Büyükşehir, Konak, Bornova, Narlıdere, Balçova, Didim, Dikili, Ayvalık, Selçuk, Muğla, Çanakkale Belediye Başkanlarının katılması bekleniyor. Yunanistan’dan ise yaklaşık 30 belediye başkanının programa katılması bekleniyor.

 

 

 

alt