Cumhuriyetimiz 92 yaşında

Anasayfa / Haberler / Cumhuriyetimiz 92 yaşında

Cumhuriyetimiz 92 yaşında
Cumhuriyetimiz 92 yaşında

Atamızın en büyük mirası Cumhuriyet’in ilanının 92. yılı Seferihisar’da büyük bir coşkuyla kutlanıyor. İzzet Gül Stadyumu’nda gerçekleşen kutlama programına vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, akşam Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından organize edilen yürüyüş ve fener alayının büyük bir katılımla gerçekleşmesi bekleniyor.

BAYRAĞINI ALAN STADYUMA KOŞTU

Tüm yurtta olduğu gibi Seferihisar’da da Cumhuriyetin 92.yılı kutlamaları büyük bir coşku içerisinde devam ediyor. Seferihisar Belediyesi’nin Atatürk Caddesi’ni ay yıldızlı bayrak ve Atatürk posterleriyle donatmasıyla başlayan Cumhuriyet coşkusu, 29 Ekim Saat 10.00’da İzzet Gül Stadyumu’nda gerçekleşen resmi törenle devam etti.

Kutlamalara Türk Bayraklarıyla birlikte gelerek tribünleri dolduran Seferihisarlılar büyük bir ilgi gösterirken, yapılan gösteriler büyük alkışlar ve coşku içerisinde izlendi.

İzzet Gül Stadyumu’ndaki resmi tören programı Kaymakam Resul Çelik, Garnizon Komutanı Binbaşı Levent Aksoy, Belediye Başkanı Tunç Soyer’in halkın ve öğrencilerin bayramını kutlamasıyla başladı. Programda Seferihisar Belediyesi Halk Oyunları ekibi ve Jimnastik Takımı, Asil Nadir Anadolu Lisesi Folklor ekibi, Tepecik Okulu Halk Oyunları Ekibi,  Seferihisar Gençlik ve Spor Müdürlüğü Güreş Takımı ekiplerinin gösterileri programa renk kattı. İlçede düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından kutlama programı resmi geçit töreniyle tamamlandı.

AKŞAM FENER ALAYI

Cumhuriyet coşkusu akşam Saat 19.30’daAtatürkçü Düşünce Derneği tarafından düzenlenecek fener alayı ve yürüyüşle devam edecek. Saat 19.30’da Şehitler çeşmesi önünden başlayacak yürüyüşe katılmak isteyenler için Saat 18.30’da Seferihisar Belediyesi Ürkmez Gençlik Merkezi önünden otobüs kaldıracak. Etkinliğe çok sayıda vatandaşın katılması bekleniyor.