TÜRKİYE TİYATROLAR BULUŞMASI TAMAMLANDI

Anasayfa / Haberler / TÜRKİYE TİYATROLAR BULUŞMASI TAMAMLANDI

TÜRKİYE TİYATROLAR BULUŞMASI TAMAMLANDI
TÜRKİYE TİYATROLAR BULUŞMASI TAMAMLANDI

Tiyatro Sanatını Araştırma İnceleme Bilim Kültür Eğitim Derneği, Türkiye Tiyatrolar Birliği ve Seferihisar Belediyesince Seferihisar’da düzenlenen 4. Türkiye Tiyatrolar Buluşması, tarihi Sığacık Kalesi’nde birbirinden güzel oyunların sergilendiği muhteşem bir hafta olarak tamamlandı.
Seferihisar Ekmeksiz Plajı’nda kamp kuran ve atölye çalışmalarını gerçekleştiren Türkiye’nin dört bir tarafından gelen tiyatrocular her akşam iki oyunla Sığacık Kalesi’nde tiyatro severlerle buluştu. Galatasaray Üniversitesi’nin oyunuyla tamamlanan bir haftalık şölenin ardından sahneye çıkan tiyatro sanatçıları  Erhan Gökgücü, Orhan Aydın, Turgay Tanülkü, Esmaray, Orçun Masatçı, Koray Eti ve Haluk Işık’la birlikte Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer sahneye çıkarak; “Muhteşem bir hafta geçirdik. Siz değerli sanatçılarımızı ve tiyatro topluluklarını burada ağırlamaktan büyük bir keyif aldık. Önümüzdeki sene daha büyük bir organizasyonla Seferihisar’da sizi yine görmek istiyoruz” dedi. Orçun Masatçı 1-7 Ağustostaki etkinliğin tiyatronun gelişimi ve tiyatrocuların birbirleriyle tanışarak teorik olarak tiyatronun geleceği için tartışma ortamı bulmaları açısından önem taşıdığını belirterek; Seferihisar Belediyesi’ne verdiği büyük destek için çok teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki yıl ağustosun ilkhaftası yine Seferihisar’da olacağız” dedi.
1-7 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen 4. Türkiye Tiyatro Buluşması atöly çalışmaları, sokak tiyatroları, söyleşiler ve 14 oyunun gösterimiyle sona erdi.