TÜRKİYE’DEKİ TEK KONSER SIĞACIK KALEİÇİ’NDE…

Anasayfa / Haberler / TÜRKİYE’DEKİ TEK KONSER SIĞACIK KALEİÇİ’NDE…

TÜRKİYE’DEKİ TEK KONSER SIĞACIK KALEİÇİ’NDE…
TÜRKİYE’DEKİ TEK KONSER SIĞACIK KALEİÇİ’NDE…

Türk-Yunan gençlik orkestrası aşağıdaki tarihlerde performanslarını gerçekleştirecek.

GTYO, Seferihisar Sığacık Kaleiçi’nde sahnelenecek olan konsere ünlü Türk flüt sanatçısı Cem Önertürk ev sahipliği yapacak. Uzun yıllar boyunca pedagojik çalışmalarda yer alan Fazıl Orhun Orhon bu yıl gerçekleştirilecek iki konserin müzik direktörü olacak.

39 genç ve yetenekli Yunan ve Türk müzisyenden oluşan Türk-Yunan Gençlik Orkestrası (GTYO) dördüncü yılında Ağustos ve Eylül aylarında Yunanistan ve Türkiye’de iki önemli konser gerçekleştirecek.   Konserlerden biri Selanik’te gerçekleşirken, Türkiye’deki tek konser Yaşar Üniversitesi ve Seferihisar Belediyesi’nin katkılarıyla 11 Ağustos Perşembe Saat 21.00’da Sığacık Kaleiçi’nde gerçekleşecek.

-14 Eylül Selanik konser salonunda Selanik(Megaron)
-11 Ağustos Seferihisar Sığacık Kaleiçi

 

 

 

Türk-Yunan gençlik orkestrası başkanı Leni Kanialidis de Orkestra’nın amacının farklı müzisyenleri dostluk, inanç, uyum ve ortak bir dil altında birleştirmek olduğunu söyledi.

Fazıl Orhun Orhon, dördüncü yılında üst üste konserler veren orkestranın  ilham verici kültürel bir kurum haline geldiğini söyledi. Genç müzisyenleri yönetmenin onur verici olduğunu söyleyen Orhon bu yıl Türkiye’de ve Yunanistan’da gerçekleştirecekleri konserleri sabırsızlıkla beklediğini ve orkestranın Doğu Akdeniz’in en önemli kültür kurumlarından biri olduğunu ekledi.