TURMEPA Kampı Seferihisar’da Başladı

Anasayfa / Haberler / TURMEPA Kampı Seferihisar’da Başladı

TURMEPA Kampı Seferihisar’da Başladı

Deniz Temiz Derneği/TURMEPA ve Seferihisar Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen ve üç hafta sürecek olan Yaz Kampı "Yaşam Kaynağımız Olan Denizleri ve Sulan Korumak temasıyla başladı.
TÜRKİYE'nin ilk Cittaslow (Sakin şehri) Seferihisar'da uluslararası çevre üssü kuruldu. 4 ülkeden üniversiteli 20 genç, ilköğretim öğrencilerine üç hafta sürecek yaz kampında yaşayarak doğaya sahip çıkmayı öğretiyor. Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştiren Türkiye'nin ilk deniz temalı deniz eğitim kampı olan'TURMEPA Masmavi Deniz Kampı'nın ikincisi 6 Temmuz 26 Temmuz tarihleri arasında 8-12 yaş arasındaki 150 ilköğretim öğrencisini ücretsiz olarak ağırlayacak.
Bu seneki teması "Yaşam Kaynağımız Olan Denizleri ve Sulan Korumak" olarak belirlenen kampta çocuklar hem doğa ile içiçe yaşamanın güzelliğini keşfedecek, hem de denizleri ve denizdeki yaşamı yakından tanıma fırsat yakalayacaklar. TURMEPA; Seferihisar Belediyesi, Seferihisar İMKB YİBO İlköğretim Okulu, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi ile Genç TUR ortaklığı ve birçok sponsorun katkılarıyla gerçekleştirilen kampa katılan çocuklar, aldıkları çevre eğitimleriyle deniz kirliliği ile mücadelede öncü olacaklar.

 

{gallery}deniz-temiz-213{/gallery}