TÜYAP KİTAP FUARI’NDAYIZ

Anasayfa / Haberler / TÜYAP KİTAP FUARI’NDAYIZ

TÜYAP KİTAP FUARI’NDAYIZ
TÜYAP KİTAP FUARI’NDAYIZ

Birbirinden önemli etkinliklere ev sahipliği yapacak “Uluslararası Tuyap Kitap Fuarı” kapılarını 29. kez açtı. Yüzbinlerce kitapseverin ziyaret edeceği fuarda Seferihisar Belediyesi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yerini aldı.

TUYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği İşbirliği ile TUYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan 29. Kitap Fuarı 550 kitapevi ve sişvil toplum örgütü, 300

etkinlik ve yüzlerce imza ile kapılarını kitapseverlere açtı.

İspanya’nın onur konuğu olarak katıldığı etkinlikte, yurt dışından bir çok yazar ve yayınevi de fuardaki yerini aldı. 37 ülkenin katıldığı Uluslararası Salon’da Onur konuğu İspanya başta olmak üzere Almanya, Fransa, İtalya, Romanya, İran, Küba, Amerika Birleşik  Devletleri, Finlandiya, Hollanda, Yunanistan, Hindistan ve İngiltere’den yayınevleri katılıyor. Bağımsız bir Edebiyat Topluluğu olan LAF (Literature Across Frontiers) bünyesinde ise 24 ülkeden bağımsız yayıncı, edebiyat topluluğu ve kültür merkezi yer alıyor.

SEFERİHİSAR’A BÜYÜK İLGİ VAR

10 numaralı salon 214 numaralı stantta yer alan Seferihisar Belediyesi standında, Seferihisar Rehberi, Seferihisar Tarihi, Cittaslow Seferihisar, Seferihisar’ın Yavaş Yolları, Seferihisar’ın Yavaş Yemekleri kitapçıkları, 4 kitaptan oluşan Seyyahların İzinde Seferihisar serisi ve Teoman Erel’in Seferihisar’ı kitapları ücretsiz olarak dağıtılıyor. Ayrıca Çağan Irmak’ın çektiği Sakin Şehir Seferihisar Belgeseli, ziyaretçilere izlettiriliyor ve dvd olarak dağıtılıyor. Stantta dağıtılan Seferihisar mandalinası da büyük beğeni topluyor.

Binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen fuar açılışı, yüzbinlerce kitapseveri 7 Kasım’a kadar ağırlayacak. Fuar sonuna kadar kalacak Seferihisar Belediyesi stantı, ilk gün itibariyle büyük ilgi gördü. Seferihisar’ın Cittaslow olmasıyla birlikte Türkiye’ye yansıyan tanınırlığın artması, insanların Seferihisar’a olan merakı fuar içerisinde çok net şekilde görülüyor.