Ürkmez’ de Plaj Temizliği

Anasayfa / Haberler / Ürkmez’ de Plaj Temizliği

Ürkmez’ de Plaj Temizliği

Seferihisar Belediyesi çalışanları, Çocuk Belediyesi'nde görev alan çocuklar Belediye Başkanı Tunç Soyer'le birlikte Ürkmez ve Doğanbey plajlarında çöp toplama etkinliği gerçekleştirdi.

Seferihisar Belediyesi 2012 yazında başlattığı örnek projeye 3 Ağustos 2013 Cumartesi günü Ürkmez ve Doğanbey plajlarında devam etti. Başta BelediyeBaşkanı Tunç Soyer olmak üzere, başkan yardımcıları, müdürler, amirler, tüm çalışanlar ve Çocuk Belediyesiyle birlikte plajları temizledi.

Etkinliğin ardından açıklamalar yapan Belediye Başkanı Tunç Soyer; "Seferihisar Belediyesi personeli Türkiye'ye örnek olacak bir uygulama gerçekleştirdi. Belki de yılın en sıcak gününde, işcisi, memuru, amiri müdürü gönüllü olarak Ürkmez sahillerinde 5 km'lik kumsalda mıntıka temizliği yaptı. Yakıcı güneş altındaki çalışmaya çocuk belediyesinden 30 çocuk ve yöre halkından da katılımlar oldu. Sahip olduğumuz zenginlikleri ve çevre koruma bilincini geliştirmek ve bu hassasiyete dikkat çekmek için yapılan etkinlik, vatandaşların da büyük ilgisini ve takdirini kazandı. İki yıldır bu uygulamaya devam ediyoruz. Önümüzdeki günlerde başka mahallelerimizde de temizlik çalışması yapacağız. Mıntıka temizliğine katılan tüm Seferihisar Belediyesi Personeli ve çocuk belediyemizle gurur duyuyorum" dedi. 

{gallery}plaj-temizlik-urkmez-2013-8{/gallery}