Ulamış’a müjde üstüne müjde

Anasayfa / Haberler / Ulamış’a müjde üstüne müjde

Ulamış’a müjde üstüne müjde

4.Yıl kahve toplantılarına Ulamış Mahallesi’nde devam eden Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ulamış’ta yaşayanlara üç büyük müjde verdi.

29 Nisan Pazartesi akşamı gerçekleşen toplantı öncesi, Başkan Soyer Ulamış esnafını ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti. Akşam merkez kahvede 4 yıllık icraatların anlatıldığı filmin izlenmesiyle başlayan kahve toplantısında Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Ulamış Mahallesi Halı Saha ve Çevre Düzenlemesi”, “Arıtma Tesisi” ve Ulamış’a açılacak “Organik Pazar”ın müjdesini verdi.

SPOR VE DİNLENME TESİSİ 3 AY SONRA HAZIR

Ulamış Mahallesi Halı Saha ve Çevre düzenlemesinin sadece bir halı sahadan ibaret olmadığını söyleyen Başkan Soyer, tesisin içerisinde 25*40 metre ölücülerinde halı saha, Çocuk Oyun Gurubu, Spor aletleri, büfe, wc ve soyunma odaları, otopark ve yeşil alandan oluşacağını belirterek, Ulamış’lılar için nefes alınacak, spor yapılabilecek tesisin ihalesinin tamamlandığı ve 3 ay içerisinde tamamlanacağını söyledi.

ARITMA SIKINTISI BİTİYOR

Ulamış’ın en büyük sıkıntısı dereye akan kanalizasyon, açıkta akan sular olduğunu söyleyen Başkan Soyer arıtma konusuyla ilgili de şu açıklamaları yaptı: “Biz Seferihisar Belediyesi olarak Arıtma tesisinin yapılacağı araziyi İZSU’ya devrettik. Bugün İZSU Genel Müdürü’yle görüştük. Onlar da proje safhasını tamamlamış. Bir ay içerisinde ihale süreci tamamlanacak ve 6 ay içerisinde Ulamış arıtmaya kavuşacak”

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ORGANİK PAZARI ULAMIŞ’TA OLACAK
Ulamış’ta aylardır bir Organik Pazar hazırlığı sürdüklerini ve 15 Haziran’da Türkiye’nin en ididalı Organik Pazarı’nı açacaklarını söyleyen Başkan Soyer; “Bu pazarın özelliği organik sertifikalı üreticilerimiz, sertifikalı ürünlerini satacaklar. Belediye olarak Buğday Derneği’yle anlaşmamızı yaptık, 15 Haziran’da Organik pazarı açacağız. Bizim Organik Pazarı’mız ne Şişli’deki, ne Bostanlı’dakinden çok daha zengin çok daha iddialı olacak ve bütün Türkiye Ulamış Organik Pazarı’nı konuşacak” dedi.

MANDALİNA VE ZEYTİN BİRLİKLERİNE ÜYE OLUN
Mandalina ve zeytin birlikleriyle ilgili de açıklamalar yapan Başkan Soyer; “Ulamış Tarımsal Kalkınma Kooperatifi bildiğiniz gibi çok ciddi ekonomik sıkıntılar içerisindeydi. Han Tarım firmasına binayı uzun vadeli kiraladık. Daha sonra İZ-KA’ya sunduğumuz projeyle Mandalina Reçeli ve Enginar Konservesi Üretim Bandı kurduk. Bu kış mandalina suyu sıkarak tüm öğrencilerimize dağıttık.  Mandalina Üretici Birliği kurduk ve bu birlik Türkiye’de ilk kez yurtdışına ihracat yapma yetkisi alan Üretici Birliği oldu. Üreticimiz doğrudan doğruya Sırbistan’a, Rusya’ya mandalina sattı. Şimdi zeytinde de birlik kuruyoruz. Bu birlikler daha da büyüyecek. Bu birliklere üye olun, üye olun ki tüccar karşısında boynu bükük kalmayın, ürününüzü hep beraber daha iyi pazarlayalım. Biz belediye olarak bu birliklerin sonuna kadar arkasındayız.

 

{gallery}ulamis-toplanti-2013{/gallery}