ULUSLARARASI YAZ AKADEMİSİ 2010 BAŞLADI

Anasayfa / Haberler / ULUSLARARASI YAZ AKADEMİSİ 2010 BAŞLADI

ULUSLARARASI YAZ AKADEMİSİ 2010 BAŞLADI
ULUSLARARASI YAZ AKADEMİSİ 2010 BAŞLADI

Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşlarının 2010 yılında gerçekleştirdiği ikinci etkinlik olan CAKA Seferihisar Uluslararası Yaz Akademisi 2010 , T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, İzmir Seferihisar Belediyesi’nin Yıldız eğitim Kültür ve Sanat Derneği’nin ile yerel girişimcilerin destek ve katkılarıyla ilk salon konseri Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezinde gerçekleştirildi;

Gerçekleştirilecek bu etkinlik ile ülkemizde ilk defa Klasik Batı müziği enstrümanları ile Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği enstrümanları bir Yaz Masterclassı çerçevesince CAKA çatısı altında toplanmış olacaktır.

CAKA Seferihisar Yaz Akademisi 2010, Cihat Aşkın’ın Sanat Yönetmenliği’nde düzenlenecek olup yurtiçi ve dışından bir çok önemli sanatçıyı bünyesinden barındıracaktır. Yaz akademisi süresince Cihat Aşkın ile birlikte Peter Fisher ve Sevil Ulucan keman, Çetin Aydar viyola, Jiri Barta çello, Mehmet Emin Bitmez Ud, Halil Karaduman kanun, Erkan Oğur pedesiz gitar, Neva Özgen kemençe ve Ömer Yöndem oda müziği konularında katılımcılar ile çalışmalar yapacaktır.

Mehru Ensari ve Melin Molla katılımcıların piyano eşliklerini yapacağı gibi Avhsalom Weinstein enstrüman yapımı konusunda seminerler gerçekleştirecektir. Ülkemizin en önemli fotograf sanatçılarından Mehmet Çağlarer de tüm Yaz Akademisi’ni ve CAKA etkinliklerini fotograflayarak Seferihisar-Cittaslow-CAKA bütünleşmesini belgeleyecektir.

Devam edecek olan konserlerin 2. si Pazar günü Ürkmez Gençlik Evi önünde ve 3. sü Salı günü Sığacık Kale içinde gerçekleştirelecektir.