ÜNİVERSİTELİ GENÇLERDEN NAYLON POŞET PROTESTOSU

Anasayfa / Haberler / ÜNİVERSİTELİ GENÇLERDEN NAYLON POŞET PROTESTOSU

ÜNİVERSİTELİ GENÇLERDEN NAYLON POŞET PROTESTOSU
ÜNİVERSİTELİ GENÇLERDEN NAYLON POŞET PROTESTOSU

Gençlerde sosyal sorumluluk konusunda farkındalık yaratan ve gençleri sosyal hizmet projeleri üretimine yönlendiren TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI üç gün boyunca Seferihisar’da çeşitli etkinliklere imza attı. Akkum Plajı’na kurdukları kampta kalan gençler, Seferihisarlı çocuklarla birlikte uçurtma yaptı, bisiklet turuyla çöpleri topladı ve çöpten geri dönüşüm heykelleri yaptı.

Seferihisar ve Sığacık bu hafta sonu da oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Yerli yabancı binlerce ziyaretçinin akınına uğrayan Sığacık Pazarı’nda İzmir Ekonomi Üniversitesi Çevre Gönüllüleri Birliği gençleri çevreye zarar veren naylon poşetleri protesto ederek, file bez torba ve kese kâğıdının yaygınlaşmasını sağlamak adına etkinlik düzenlediler. Kurulan tezgâhta bezden torba ve bandanalar dikerek vatandaşa dağıtan gençler gönüllerince eğlendiler.

Akkum Plajı’nda Seferihisarlı gençlere uçurtmaya yapmayı öğreten gençler, çocuklarla birlikte uçurtma uçurdu ve uçurtmaları çocuklara hediye etti. Bisiklet turuyla toplanan çöplere heykellere dönüştürdü. Akşam saatlerinde Kültür Sarayı’nda düzenlenen gecede Seferihisarlıların karşısına çıkan genç üniversiteliler, eğlence dolu bir gece yaşattı.