BAŞKAN SOYER’E BİLSES ÖDÜLÜ

Anasayfa / Haberler / BAŞKAN SOYER’E BİLSES ÖDÜLÜ

BAŞKAN SOYER’E BİLSES ÖDÜLÜ
BAŞKAN SOYER’E BİLSES ÖDÜLÜ

Bilses(Bilimsel Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı’nın her yıl gerçekleştirdiği ödül töreninde birbirinden ünlü isimlerin içerisinde Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’de ödüle layık görüldü. Balçova Termal Otel Kardelen Salonu’nda düzenlenen gecede Ekoloji ve Çevre Ödülü Seferihisar Belediyesi ve Başkan Soyer’e verildi. Törende Sabih Kanadoğlu, Rutkay Aziz, Yılmaz Özdil gibi ünlü isimler de ödül aldı.

 

5 Mart Cuma akşamı düzenlenen ödül töreni Bilses Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Aksünger’in açılış konuşmasıyla başladı. Demokrasi Ödülü Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu’na Adalet Eski Bakanı Seyfi Oktay tarafından verildi. Kanadoğlu konuşmasında Demokrasi zor zanaat derken; “”Demokrasi etik ister, hoşgörü ister, onun ötesinde uzlaşma ister. Ancak her şeyden önce bir inanç ister. Demokrasi, her halde bazılarının zannettiği gibi çok partili hayat değildir. Her şeyden önce her hangi bir seçimde çoğunluğu aldığı için her şeyi yapabileceğini zanneden iktidarlar, ne demokrasiye, ne de ülkeye bir yarar sağlar. Çoğulculuk yoksa, katılımcılık, saydamlık yoksa o ülkede demokrasi yine yoktur” dedi.

Törende ”Bilim Ödülüne” layık görülen Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ ise, ödülünü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’ndan aldı.

Törende ”Sanat” ödülü Rutkay Aziz’e, ”Halkbilim ve Kültürel Çalışma” ödülü Arif Sağ ve Erdal Erzincan’a, ”Basın medya” ödülü Yılmaz Özdil’e, ”Ekoloji ve Çevre” ödülü Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’e, ”Araştırmacı gazetecilik” ödülü Merdan Yanardağ’a,  ”Bilimsel Eğitim” ödülü Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne verildi.

Ödülünü Tema Vakfı Onursal Başkanı Hayrettin Karaca’nın elinden alan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, duyduğu mutluluğu dile getirdi ve “Çok çalışmamız gerekiyor çok” diyerek sözlerini tamamladı.