Ürkmez’de Gençlik Coşkusu

Anasayfa / Haberler / Ürkmez’de Gençlik Coşkusu

Ürkmez’de Gençlik Coşkusu

Seferihisar Belediyesi Ürkmez Gençlik Merkezi’nde 25-26 Mayıs tarihlerinde düzenlenen 3'üncü Gençlik Şöleni tamamlandı.

Ürkmez'de gençlerin bir yıl boyunca çeşitli spor ve sanat dallarında eğitim aldığı gençlik merkezi   renkli gösteriler, danslar, tiyatro, müzik, gitar, halk oyunları, güreş, dans çalışmalarının emeğini Gençlik Şöleni ile sergiledi. Ayrıca gençlere EuroDesk temas noktası kabul edilen Seferihisar Belediyesi’nde, AB gençlik ve eğitim programları hibelerinden yararlanmaları için eğitimler verildi.

25 Mayıs Cumartesi günü başlayan Gençlik Şöleni iki gün sürdü.  Yapılan etkinliklerde Gitar dinletisi, hiphop gösterisi, tiyatro oyunları, Bang Bang dans gösterisi, güreş takımı gösterileri sergilendi.

Ürkmez Gençlik Merkezi açık alanında gerçekleştirilen şölen öncesinde Kecheese  geceye katılan herkese ücretsiz keçi sütünden yapılan dondurma dağıttı. Ürkmez Gençlik Evi bünyesinde sürdürülen eğitimlerin ardından gerçekleşen etkinliklerle rengarenk bir gece yaşandı. Oldukça yoğun bir katımla gerçekleşen gecede amatör gençler hünerlerini sergiledi ve performansları ayakta alkışlandı.

Belediye Başkanı Tunç Soyer, 3.ncü Gençlik Şöleninde yaptığı konuşmada, "Gençlerimizin burada izlemek bana olağanüstü bir zevk verdi. Gösterileri gerçekleştiren öğrencilerime ve eğitmenlere çok teşekkür ediyorum dedi.”  

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer,  il çapında masa tenisi yarışmasında dereceye giren Ürkmez Gençlik Merkezi öğrencilerine ödüllerini verirken “ Seferihisar merkezde bu kadar başarılı değiliz, iyi ki burada Gençlik Merkezini kurmuşuz dedi.”

 

{gallery}urkmez-genclik-haber-2013{/gallery}