ÜRKMEZ ve DOĞANBEY’DE REFERANDUM BAŞLADI

Anasayfa / Haberler / ÜRKMEZ ve DOĞANBEY’DE REFERANDUM BAŞLADI

ÜRKMEZ ve DOĞANBEY’DE REFERANDUM BAŞLADI
ÜRKMEZ ve DOĞANBEY’DE REFERANDUM BAŞLADI

Bir süredir Doğanbey, Ürkmez, Gümüldür ve Özdere’nin birleşerek ayrı bir ilçe yapılması çalışmaları Hükümet tarafından  sürdürülürken,  Seferihisar Belediyesi bu çalışmalara ışık tutmak ve Doğanbey ve Ürkmez halkının bu konudaki taleplerini merkezi otoriteye iletmek için bir  referandum başlattı.

 

 

Seferihisar Noterliği  tarafından mühürlenen sandıklarla yapılan halk oylaması 06.09.2011 günü başlatıldı. Belediye görevlileri Doğanbey ve Ürkmez sakinlerine kapı kapı dolaşarak oylarını kullandırırken,  yeni kurulacak ilçeye bağlanmayı yoksa Seferihisar’a  bağlı kalmayımı tercih etttiklerini soruyor, dileyen vatandaşların bu konuda ya da başka konularda talep ve görüşlerini de ifade etmelerine olanak sağlanıyor. Referanduma katılımın 4.000 kişi  civarında olması bekleniyor.

 

Çıkacak sonuçların Doğanbey ve Ürkmez için ayrı ayrı değerlendirileceğini belirten Başkan Tunç Soyer, “Referandum, halkın iradesini  doğrudan doğruya yansıtan bir uygulama  olup  demokrasi’nin  en güzel araçlarından biridir. Halkımızın ne düşündüğü, merkezi hükümetin kararının şekillenmesine etki edecektir” dedi.

Referandumla ilgili tüm sorularınız için Tayfun İlhan’a 0530 976 6246 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.