Ürkmez’de festival zamanı

Anasayfa / Haberler / Ürkmez’de festival zamanı

Ürkmez’de festival zamanı
Ürkmez’de festival zamanı

Seferihisar Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Ürkmez Kültür ve Sanat Festivali, 24-28 Temmuz arasında gerçekleştirilecek. 5 gün boyunca devam edecek festival, tiyatrodan konsere kadar birbirinden güzel etkinliklere sahne olacak.

Seferihisar Belediyesi 2. Ürkmez Kültür ve Sanat Festivali, 24-28 Temmuz tarihlerinde Ürkmez Kültür Merkezi ve Ürkmez Pazar yerinde yapılacak. Festival 24 Temmuz Pazartesi günü saat 19.00’da Ürkmez Kültür Merkezi’nde sergilenecek, “Yıl Sonu Karma Sergisi” ile başlayacak. Aynı gün saat 21.00’da ise Tiyatro Atölyem ekibinin sahneleyeceği, “Artist Mektebi” isimli tiyatro oyunu izleyicilerle buluşacak.

TİYATRODAN KONSERE HER ŞEY BU FESTİVALDE

Festivalin ikinci gününde saat 21.00’da Ürkmez Pazar Yeri’nde gerçekleştirilecek etkinlikte, “Yetişkin Gençler” halk oyunları ekibinin gösterisi olacak. Ardından halk müziği korosu, ezgileriyle sahne alacak. Üçüncü gün etkinleri kapsamında 80’ler 90’lar pop müziği korosu, saat 21.00’de Ürkmez Pazar Yeri’nde sahne alacak. Dördüncü gün ise Tiyatro Cüceler ekibi “Pinokyo” isimli tiyatro oyununu, Ürkmez Kültür Merkezi’nde sahneleyecek. 5 gün boyunca devam edecek festival 28 Temmuz Cuma günü sona erecek. Festivalin finalini ise İZBB Ürkmez Kadın Tiyatrosu yapacak. Tiyatro ekibi “Zeytine Sadakat” isimli tiyatro oyunuyla saat 20.00’da Ürkmez Kültür Merkezi’nde izleyicilerle buluşacak.