Yılların sorunlarından biri daha bitti

Anasayfa / Haberler / Yılların sorunlarından biri daha bitti

Yılların sorunlarından biri daha bitti

Seferihisar’ın girişinde kötü görüntü, sağlıksız ortam ve yayılan pis koku… Yıllardır çözüm arayan birçok sorun gibi tarih oldu.
Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gödence-Beyler yol ayrımında yapımı süren Çöp Merkezi’nin tamamlandığını ve çöplerin toplanma merkezinin ilçe merkezinden taşındığının müjdesini verdi.

Seferihisar Belediyesi ekipleri tarafından yaklaşık üç aydır devam eden çalışma tamamlandı.10 yıla yakın süredir İlçe Merkezi Kocaçay Mevkii’ne dökülen atıklar bundan böyle Beyler yolu üzerinde yeni inşa edilen Çöp Merkezi’nde toplanacak. Toplanan atıklar, her gün düzenli olarak kamyonlarla Büyükşehir Gümüldür Çöp Toplama Merkezi’ne taşınacak.

 

KOCAÇAY’A YENİ DÜZENLEME

Kocaçay, yaklaşık 10 yıldır çöplerin toplandığı, pis koku, görüntü kirliliği ve sağlıksız bir ortama sebep olan çöplerden kurtuldu. Seferihisar Belediyesi, Kocaçay’da ortaya çıkan yüzlerce dönüm alanda ağaçlandırma çalışmasına başladı. Belediye, Kocaçay Mevkii’ne Mandalina Parkı adı altında, ilçenin en büyük sosyal dinlenme tesisi ve piknik alanını yapmayı planlıyor.

BAŞKAN SOYER; İLÇE MERKEZİ’NDE BİR ÇİLE DAHA BİTTİ

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gödence-Beyler Köyü yol ayrımında yeni bir çöp toplama merkezini tamamladıklarının müjdesini verdiği açıklamasında; “Uzun zamandır yerleşim yerlerinden uzak, Kocaçay’ı rahatlatacak bir yer arayışı içerisindeydik. Devlet Hastanesi’nin ilerisinde, Gödence-Beyler yol ayrımının 500 metre mesafede yaklaşık 3 Bin m2’lik bir alanı kısa bir süre önce çöp toplama merkezi olarak tamamladık.  Bu merkezde toplanan çöpler, düzenli olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi araçlarıyla Gümüldür’deki merkeze taşınacak. Geçici olarak yeni çöp alanında toplanan atıklar, hemen Gümüldür’e taşınacak. Böylelikle Kocaçay Mevkii’ndeki çirkin görüntüye son vermiş olduk. Yeni uygulamanın hem çevre sağlığı hem de görüntü anlamında çok faydalı olacağına inanıyoruz. Kocaçay Mevkii’nde Mandalina Parkı adı altında bir proje hazırlığı içerisindeyiz. Bu bölge ekolojik üretime uygun olarak düzenlenecek ve halkımızın organik ürünler yetiştirmesi kapsamında öncü bir rol oynayacak. Bu alan piknik olanakları, bisiklet ve gezi yolları ve spor tesislerini barındıracak. İlçemizin uzun yıllardır beklenen bir sıkıntısını daha çözmüş olduğumuz için çok mutluyum” dedi.

{gallery}1178{/gallery}