Yangın felaketi son buldu

Anasayfa / Haberler / Yangın felaketi son buldu

Yangın felaketi son buldu
Yangın felaketi son buldu

İzmir’in Karabağlar ilçesinde başlayan ve Seferihisar ile Menderes ilçelerine sıçrayan orman yangını, 3. gününde kontrol altına alındı. Yaklaşık 500 hektarlık zarar gören bölgelerde soğutma çalışmaları devam ediyor.

Orman yangını, pazar günü öğle saatlerinde Karabağlar’ın Tırazlı mevkisinde başladı. Yangına 20 helikopter ve 200 arazöz ile müdahale edildi. Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin yangın başladığı andan itibaren belediyenin ekipleri ile yangın bölgelerinde olduklarını belirtirken gönüllü vatandaşlarında yangını söndürmek için canla başla çalıştığını ifade etti.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli İzmir’in Karabağlar ilçesinde başlayan ve Seferihisar ile Menderes ilçelerine de yayılan orman yangınının kontrol altına alındığına dair bir basın açıklamasında bulundu.

Belediye Başkanı İsmail Yetişkin “Soğutma çalışmalarının bitmesi ile en hızlı şekilde yanan bölgeleri ağaçlandırma çalışmalarına başlayacağız. Mağdur olan vatandaşlarımız ile çiftçilerimizin de her zaman yanında olacağız. Umarım böyle bir felaket tekrar yaşanmaz. Bu doğrultuda gerçekleştireceğimiz projeler ile ilgili de çalışmalara başladık” dedi.